Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
TUŽNI PRIZORI /

Srušen je Vjesnikov neboder: Pogledajte što je ostalo od nekadašnjeg simbola Zagreba

Srušen je Vjesnikov neboder: Pogledajte što je ostalo od nekadašnjeg simbola Zagreba
Foto: Josip Regovic/PIXSELL
1 /24
VOYO logo

Strojevi su u srijedu poslijepodne srušili posljednji kat Vjesnikovog nebodera, čime je kultna zgrada i nekadašnji simbol Zagreba zauvijek otišla u povijest. 

Sada slijedi završna faza radova na uklanjanju, koja bi, kao što je najavio ministar prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine Branko Bačić, trebala trajati do polovice srpnja.

Tada se očekuje i normalizacija prometa na raskrižju Slavonske avenije i Savske ceste.

Potvrđena optužnica protiv dvojice 18-godišnjaka 

Novinari su Bačića prije desetak dana pitali i o budućnosti lokacije na kojoj je bio Vjesnik, na što je on poručio da je država vlasnik 64 posto kompleksa te da je spremna otkupiti i preostale suvlasničke udjele nakon procjene vrijednosti nekretnine.

"Spremni smo u cijelosti otkupiti taj kompleks i na tom prostoru izgraditi nove prostore za rad državnih tijela, prije svega ministarstava i drugih državnih institucija", kazao je Bačić. 

Podsjetimo, Vjesnik je izgorio u noći na 18. studenog prošle godine, a prošli tjedan Optužno vijeće Općinskog kaznenog suda u Zagrebu potvrdilo je optužnicu protiv dvije 18-godišnjaka koji se terete za palež nebodera.

VOYO logo
Pogledaj još galerija