XXXIII. OI U PARIZU /

Hrvatska izgubila od Slovenije: Vodili smo 4 razlike i - stali!

• Hrvatska izgubila od Slovenije: Vodili smo 4 razlike i - stali!

Hrvatska doživjela prvi poraz na olimpijskom turniru u rukometu. Duvnjak je igrao samo 21 minutu, Načinović zaradio treće isključenje

Hrvatska - Slovenija 29-31

Hrvatska: Mandić, Mihić, Šoštarić, Načinović, Srna, Cindrić, Martinović, Mandić, Grahovac, Šipić, Lučin, Šarac, Duvnjak, Klarica

Izbornik: Sigurdsson

Slovenija: Ferlin - Kodrin, Janc, Blagotišek, Mačkovšek, Bombač, Dolenec, Lesjak, Novak, Horžen, Gaber, Vlah, Zarabec, Henigman

Izbornik. Zorman

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u susretu je 2. kola skupine A na Olimpijskim igrama u Parizu izgubila od Slovenije s 29-31 (13-13). Bolje smo otvorili utakmicu, imali i +4 u prvom dijelu, ali onda smo stali. Isto tako, neobjašnjivo je Domagoj Duvnjak, kapetan Hrvatske i najbolji rukometaš naše selekcije dosad na turniru, odigrao samo 21 minutu. Nije u pitanju ozljeda, očito taktičke rošade.

TREĆI DAN /

Ovo su osvajači olimpijskih medalja u ponedjeljak: O'Callaghan postavila olimpijski rekord, zlato za Popovicia

Mario Šoštarić, Zvonimir Srna i Ivan Martinović zabili su po pet golova za Hrvatsku, a Sloveniju su predvodili Blaž Janc i Aleks Vlah s po osam pogodaka.

Hrvatska je odlično otvorila utakmicu, povela 5-1 nakon 11 minuta, držala četiri gola prednosti do 9-5, ali nakon ulaska Lesjaka na slovenska vrata Slovenija je uhvatila rezultatski priključak.

Ključnim se pokazalo razdoblje od 44. do 50. minute kada je Slovenija serijom 5-0 stigla do prednosti 25-21. Hrvatska je smanjila na 25-23, a kod tog rezultata Šoštarić nije iskoristio "zicer" za smanjenje na 25-24 sedam minuta prije kraja i tu je propala posljednja prilika za povratak u dvoboj.

Nakon dva kola i Hrvatska i Slovenija imaju po dva boda.

Hrvatska će u 3. kolu u srijedu od 11 sati igrati protiv Njemačke koja nakon prva dva kola ima maksimalna četiri boda.

30' - Gotovo je. Izgubili smo. Čestitke Slovencima.

57 - Razbijaju nas Slovenci. Vlah je zabio 8, a Janc isto 8. Kombinirano su zabili čak 16.

55' - Nismo se snašli s tri niska Slovenaca - prednja. Lesjak i Ferlin, golmani Slovenije, su odlično odradili posao. Što se tiče Hrvatske, Duvnjaka skoro pa nismo vidjeli u nastavku.

12.29 - Miran Maričić osvojio je broncu na OI, prvu medalju na OI. Čestitke.

52' - Igra se sad do kraja, rovovska bitka. Teško padaju golovi.

50.08 - Lučin promašuje, ne ide našima više ništa. Potop, pad sistema, a problema ne da nema, nego ih ima... Do kraja je 10 minuta, moramo vjerovati!

49.22 - Slovenci zovu time-out.

48' - Vlah je iznudio sedam metara na +1 Slovenije, ajajajajajaj... I još dvije minute za Srnu. Lomi se utakmica, ključni trenuci. Jure Dolenec zabija.

47' - Cindrić je promašio sa 9 metara, kakva drama ljudi dragi.

46' - Mario Šoštarić je napravio sedmerac, skrivio i Slovenci su se vratili na 21-21.

42' - Vlah je dobio dvije minute.

40' - Kuzmanović je promašio prazan gol, jao Kuzma... nema veze, idemo dalje!

37' - Duvnjak, Načinović i Šoštarić su potegli u nastavku. Martinović je zabio brzi gol.

31' - I prvi zabijaju. Janc Blaž za vodstvo Slovenije 14-13.

31' - Idemo u nastavak, Bože pomozi! Slovenci kreću prvi.

30' - Gotov je prvi dio. Što se sad sve događalo... run and gun rukomet, u kojem su se bolje snašli Slovenci, a u kojem smo mi propustili prednost. Imali smo i +4. Idemo na odmor egalom. Dosta smo toga prosuli u posljednjih 10 minuta. Duvnjak - Martinović - Lučin vanjska linija je reagirala bolje. Nismo dobro reagirali kasnije u utakmici, Urban Lesjak je uzeo 5 obrana. E sad, od tih 5 obrana, barem smo tri pta tukli u njega. Nadamo se boljim vijestima u nastavku. Nismo danas vidjeli obranu 5-1 Hrvatske.

29' - Janc promašuje s krila, a Srna pametno, s puno osjećaja, zabija gol. I onda dobijemo brzi gol.

28.17 - Lesjak brani Klarici čisti zicer u kontri. 4 obrana Lesjaka. Na 57% je obrana, zastrašujuće.

27' - Oduzeta nam je lopta. Šteta...

27' - Odlično se krećemo, uzimamo vrijeme. Martinović ide u kontakt, a Sigurdsson pametno zove time-out. Zorman upozorava da gledaju krla Hrvatske u ovom napadu, a Sigurdsson je tražio puno kretanja, dodavanja i ulazaka u kontakt.

26' - Imamo dva igrača manje i napadamo.

25.34 - Svašta se sad događa za zapisničkim stolom.

25' - Brani Kuzmanović, ali isključenje Šipića, drugo. Ostaje nam lopta, ajde barem nešto. Ima tu i više od nešto, samo da zabijemo. Ne, ma ne, Načinović je dobio dvije minute zbog krive izmjene. Dobili smo to protiv Japana isto.

24' - Mačkovšek je pogodio s parkinga valjda, kakav gol. Zorman to traži od njih, da šutiraju, gledaju gol, kako Kuzmanović stoji na golu.

22' - Veron Načinović je briljantno reagirao u obrani i zabio zicer. Imamo +4, to je ta igra Hrvatske, to je ta priča.

21' - Kuzma je obranio, a u napadu zabijamo. To je to, idemooooo!

18' - Lijevi bek Lučin 3-5, desni Martinović imaju 3-5, srednji Duvnjak 2-3. To je naš veliki trojac u ovom dvoboju. Ma, svi su dobri, samo da tako ostane.

17' - Kodrin je zabio nakon dugog napada. Dobra obrana naših.

16' - Gaber se ponaša kao da ga je pogodio vlak. Tek je sad izašao iz igre na klupu.

16' - Domi kapetan zabija za 8-4.

15' - Aleks Vlah zabija izvana, pakleni rukometaš. Kuzma je i tu bio blizu.

14' - Za sad jednu izmjenu obrana - napad rade Slovenci. Kuzmanović je na golu siguran, a Načinovć zabija na sjajno dodavanje Lučina. Preko Gabera ravno u Načinovićeve ruke. E, ovo je prava Hrvatska!

12' - Odlično igramo, prvenstveno u obrani. Duvnjak i Martinović vode reprezentaciju. Vlah je sad zabio, šteta, ali evo... Martinović razvaljuje slovensku obranu. Jao, prekršaj je bio na šutu, pao je na rame Martinović. Marta igra prvog u obrani, Šoštarić mu pomaže.

8' - Martinović je zabio opet, ulazi na pravi način u utakmicu.

7' - Ivan Martinović zabija za 2-0. To je to. Uf, golovi teško padaju, obrane su granitne. Bomba Bombača sad pod gredu. Tek smo u 7., odnosno 8. dobili prvi gol. Obrana, obrana, obrana.

5.40 - Obranili smo se. Idemo sad zabiti. Moramo ih probiti!

3.49 - Lučin je srušio igrača Slovenije, a Kuzma je skinuo Bombaču sedmerac. Bravo, Kuzma!

3.18 - Tin Lučin postiže prvi gol za Hrvatsku. Vodimo 1-0. Prvi je to gol na utakmici. Bitno je da se razigra Tin, nije ga baš bilo protiv Japana.

2.02 - Obranio je drugu loptu Ferlin. Lučin je imao zicer nakon sjajno izrađene akcije. Samo da ne razbranimo Ferlina.

1.35 - Bombač je opasan kod Slovenaca.

1' - Imamo napad. Duvnjak je srednji, lijevo Tin Lučin, a desno Martinović. Načinović je na crti. Promašio je Martinović sa deset metara. Slovenija ima napad.

1' - Počela je utakmica. Sretno, Hrvatska! Krećemo sa 6-0 obranom i Kuzmom na golu.

10.55 - Ustanite dame i gospodo, svira se Lijepa naša.

10.55 - Svira se himna Slovenije.

10.52 - Nadamo se kako se danas nećemo živcirati, ali ipak se vi spremite na živciranje. Hrvatskoj ne odgovara rani termin, kroz povijest je tako.

10.48 - Dobro jutro dragi čitatelji Net.hr-a, sportski zaljubljenici, domoljubi. Na moru ili na kopnu, u zraku ili na tlu, svi ćemo k'o jedan pratiti ključnu utakmicu Hrvatske u rukometu na Olimpijskim igrama u Parizu. Slovenija je drugi suparnik našima na turniru, a naši zapadni susjedi su u prednosti maloj, što se tiče termina. Igrali su već ranu utakmicu, u 9.00 protiv Španjolske prekjučer. Bez obzira na to, smatramo kako je hrvatska rukometna reprezentacija bolja od slovenske izabrane vrste i vjerujemo u pobjedu.

Hrvatska rukometna reprezentacija prvi put na Olimpijskim igrama, u drugom nastupu, igra utakmicu u ranom terminu - u 11.00. To znači da su se naši rukometaši probudili već negdje oko 6.00. Kako nama, tako i Slovencima.

Rani termini znaju biti nezgodni, pogotovo za reprezentacije koje se pale kasnije, ali to je stvar čiste biologije. Naime, tijelo nije naviknuto igrati utakmice ujutro, ali je naviknuto na jutarnje treninge, pa su u procesu igranja pod opterećenjima i u ranim terminima. Nikša Kaleb nam je u prvom podcastu za vrijeme trajanja ovih Olimpijskih igara objasnio proces:

"Onaj tko zna nešto o sportu zna kako djeluje inzulin, pa kad imaš tako ranu utakmicu ne smiješ se puno ni najesti, onda opet taj inzulin kad počne djelovati uspavljuje te. Mi imamo taj izazov dviju utakmica protiv Slovenije i Njemačke u 11.00. Znamo da se kroz Pariz, gdje god bio, ne može tako lako i brzo doći do dvorane. Znači, sat vremena autobusa, priprema za utakmicu, sve to treba držati pod kontrolom i zato je uloga Denisa Špoljarića tu velika, bio Sigurdsson u olimpijskom selu ili ne", govori Nikša Kaleb. Pogledajte OVDJE razgovor s njim.

Branko Tamše nam je u podcastu također pričao o derbiju Hrvatske i Slovenije...

"Slovenija je već igrala u 9.00 na turniru, sad su u 11.00, malo su Slovenci tu u prednosti, spavat će dva sata duže. Tako ionako smo uglavnom trenirali, Slovenci treniraju u 9.00, tako da im je bioritam usklađen. Teško mi je komentirati ovaj dvoboj. Sloveniji jako trebaju bodovi, susjedski derbi. Hrvati su u boljem skoru, ali i Slovenija je znala dobiti jako bitne utakmice. Očekujem dobru i neizvjesnu utakmicu".

POGLEDAJTE VIDEO: Kaleb: 'To što su napravili na ceremoniji otvaranja je dno dna. Nisam neki praktični vjernik, ali me smeta'