KAPETAN IZ ATLANTE / Prva pobjeda novog izbornika Kauboja: 'Sada je puno lakše, osmijeh je na licu'

Hrvatska rukometna reprezentacija u srijedu je navečer u Halkidi pobijedila Grčku 31-26 i kolo prije kraja izborila EP. "Osmijeh je na licu, osvojili smo dva važna boda. Drugi cilj nam je sad Belgija. Drugo poluvrijeme smo igrali koncentriranije, zalaganje, želja i volja se ne može osporiti. Imamo perspektivu, bit će to dobro", kazao je Borisu Jovičiću u kameru RTL-a Goran Perkovac nakon utakmice. Što se tiče samog dvoboja, kao što je izbornik Perkovac rekao, prvo poluvrijeme nije baš bilo dobro, ali drugo je i to treba biti pokazatelj kako naši moraju igrati. Luka Cindrić predvodio je naše dečke sa 9 golova. Po pet puta su se u strijelce upisali Mario Šoštarić i Josip Šarac. Mateo Maraš i Marin Šipić su postigli po tri pogotka. Vratar Marin Šego je imao sedam obrana. Kod domaćina najbolji je bio Savvas sa šest pogodaka, dok je Liapis postigao pet. Vratar Boukovinas je sakupio osam obrana.