SILVIO IVANDIJA ZA NET.HR / Stručna video analiza hrvatske rukometne reprezentacije: Od A do Ž secirao je izabranike Hrvoja Horvata

Ugledni rukometni trener RK Sesvete Silvio Ivandija putem google meeta iz Osijeka javio nam se kasno sinoć i analizirao za Net.hr prvu pripremnu utakmicu hrvatske rukometne reprezentacije uoči SP-a, u kojoj su naši izabranici uvjerljivo pobijedili Italiju 40-26, u prijateljskom susretu odigranom u Puli u četvrtak navečer. Bio je to prvi susret nakon nepuna tri dana prve faze priprema za Svjetsko prvenstvo u Švedskoj i Poljskoj koje počinje 11. siječnja. Izbornik Hrvoje Horvat je na tribini ostavio lakše ozlijeđenog Ivana Martinovića te Karpa Sirotića i Dominika Kuzmanovića. Hrvatska rukometna reprezentacija odlično je otvorila susret pokazavši jednu dobru energiju. Iskoristila je prva četiri napada i u 6. minuti povela 4-2, da bi na ulasku u 9. minutu bilo 8-3. Čak prvih 11 napada Hrvatska je pretvorila u pogodak stigavši do vodstva 11-4... U 27. minuti je bilo 22-12, a na poluvrijeme se otišlo rezultatom 23-14. Nakon desetak minuta igre u nastavku Hrvatska je imala 14 pogodaka prednosti (30-16), a na koncu je završilo 40-26. Svih 15 igrača koji su bili u igri našlo se na listi strijelaca. Po četiri gola dali su lijevo krilo Lovro Mihić, desno Filip Glavaš, Marin Šipić i Luka Lovre Klarica. Golman Dino Slavić je imao osam, a Mate Šunjić pet obrana. Kod Italije najbolji su biliu Christian Manojlović i Andrea Pablo Marochi sa po pet pogodaka. Pogledajte što nam je rekao Silvio Ivandija i na kakve bitne detalje nam je ukazao.