UŽITAK JE ZA VIDJETI / Bila je to najbolja utakmica Hrvatske na Euru do sada. Pogledajte najbolje golove i asistencije iz meča s Ukrajinom

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je u dvoboju 3. kola skupine C Europskog prvenstva u Szegedu Ukrajinu s 38-25 (18-13). Hrvatski rukometaši okončali su zadnju utakmicu u skupini pobjedom protiv Ukrajine i sada čekaju ishod dvoboja Francuska - Srbija, koji će odlučiti o drugom mjestu u skupini. Izabranike Hrvoja Horvata nije omela niti jutrošnja vijest o zarazi Davida Mandića i Željka Muse, koji su u izolaciji. Hrvatska je nakon petnaestak minuta dvoboja došla do značajnije prednosti, a Ukrajina je slomljena početkom drugog poluvremena serijom 4-0 za 22-14, da bi razlika narasla na konačnih 13 razlike. Ivan Martinović i Marin Šipić postigli su po sedam golova, Marin Jelinić je zabio šest, a Tin Lučin pet golova, dok je Ukrajinu predvodio Dmitro Artemenko s pet pogodaka. Francuska i Hrvatska imaju po četiri boda, Srbija ima dva, a Ukrajina je na dnu bez bodova. Hrvatsku u drugi krug u Budimpeštu vodi bilo kakva pobjeda Francuske.