PAO VARAŽDIN / Jakirović nastavio preporod Rijeke: 'Moram priznati da mi prvih 30 minuta nije izgledalo da će ovako završiti'

U posljednjem susretu 25. kola HNL-a nogometaši Hajduka uspješno su odradili zahtjevno gostovanje kod Osijeka gdje su pobijedili 2-0 (2-0). Bio je ovo jubilarni stoti derbi Osijeka i Hajduka u hrvatskim okvirima te druga pobjeda Splićana u gostima protiv ovog suparnika tijekom ožujka. Prvog dana ovog mjeseca Hajduk je kod Osijeka pobijedio 2-1 u četvrtfinalu Kupa. Prvi pogodak ove nedjelje postigao je Marko Livaja s bijele točke u 28. minuti, dok je u 36. za 2-0 zabio Dario Melnjak. U prvom nedjeljnom ogledu Rijeka je na svojoj Rujevici pobijedila Varaždin 3-1. Sve je počelo golom Lindona Selahija u 45. minuti, dok je ogled riješen početkom drugog poluvremena. Tada su zabijali Prince Ampem u 53., a potom i Emmanuel Banda u 58. minuti za 3-0. U samoj završnici utakmice na drugoj je strani poentirao Luka Jelenić. Ovom pobjedom Rijeka je napravila veliki skok te je s osmog došla na četvrto mjesto ljestvice. Jednu poziciju ispod Rijeke je upravo Varaždin. Dojmove nakon utakmice podijelio je trener Rijeke Sergej Jakirović, a poslušajte što je rekao u video prilogu.