Hrvatska - Albanija

2-2

Hrvatska: Livaković, Juranović, Šutalo, Gvardiol, Perišić, Brozović, Modrić, Kovačić, Kramarić, Majer, Petković

Albanija: Strakosha - Hysaj, Ismajli, Ajeti, Mitaj - Asllani, Ramadani, Laci - Asani, Broja, Bajrami

Hrvatska nogometna reprezentacija je u drugom kolu Europskog prvenstva skupine B u Hamburgu u nevjerojatnoj utakmici odigrala 2-2 protiv Albanije.

HRVATSKA - ALBANIJA 2-2 /

Stručnjaci komentirali svih 90 minuta: 'Nismo zaslužili pobjedu. Jako loše...'

Albanci su poveli pogotkom Qazima Lacija u 11. minuti nakon ubačaja Jasira Asanija, a izjednačio je Andrej Kramarić u 74. minuti na dodavanje Ante Budimira. Samo dvije minute kasnije nakon akcije Budimira i Luke Sučića albanski branič Klaus Gjasula je postigao autogol. U 95. minuti Gjasula postiže gol za izjednjačenje.

U ovoj skupini u četvrtak igraju Italija i Španjolska.

U zadnjem kolu u ponedjeljak Hrvatska igra s Italijom. Može li Hrvatska do osmine finala? Ovo su opcije

LIVE:

Kraj utakmice - Hrvatska ostala bez pobjede i u drugoj utakmici na Euru

ŠOK ZA VATRENE

90' +5 Albanija izjednačila! Igrač koji nam je autogolom donio vodstvo, sada nas je šokirao i iskoristio nesmotrenost i našoj obrani te zabio za 2-2.

90' - Igrat će se šest minuta sudačke nadoknade.

90' - Hoxha je napravio dar mar u obrani Hrvatske i pucao s 20-ak metara, no Livaković to brani.

84' - Nova dvostruka promjena kod Hrvatske. Iz igre izlaze Kramarić i Perišić, a na terenu su Sosa i Baturina

81' - Perišić je prošao po lijevoj strani i u petercu tražio Pašalića ispred kojeg u posljednji trenutak reagira obrana Albanije

PREOKRET HRVATSKE!

76' - Sučić, Hrvatska do vodstva! Budimir se izborio za jednu loptu u šesnaestercu na lijevoj strani i ubacio u sredinu gdje ju Sučić ugura u mrežu uz pomoć Gjasula kojem se pisao autogol.

GOOOOOOLLLLL!

74' - KRAMARIĆ, Hrvatska izjednačila. Primio je Andrej jednu loptu u šesnaestercu od Budimira, prevario čuvara i onda neobranjivo pogodio za 1-1

69' - Nova promjena kod Hrvatske. Dalić je izvadio Petkovića i uveo Budimira.

62' - Vidjeli smo sada nešto i od Albanaca u napadu kada je udarac Asllanija s 20-ak metara išao ravno u Livakovića.

57' - Došao je još jedan ubačaj s desne strane za Petkovića, ispred kojeg ipak reagira obrana Albanije i odbija to u korner. Iz kuta je Modrić ubacio oštru loptu u peterac gdje pogađa Šutala čiji udarac glavom odlazi pokraj gola.

52' - Pokušao je sada Kovačić s 20-ak metara, ali udarac od bloka završava u rukama Strakoshe.

50' - Napokon smo vidjeli nešto od Hrvatske. Iskosa s desne strane s desetak metara opalio je Sučić, no krajnjim naporom to odbija Strakosha. U nastavku akcije uslijedio je ubačaj koji Pašalić glavom šalje pokraj gola.

47' - Juranović je ubacio s desne strane u sredinu gdje Petković loše zahvaća lopta i tako propada još jedna šansa Hrvatska.

46' - Odmah na početku nastavka Dalić je napravio dvije promjene. Umjesto Brozovića i Majera na terenu su Pašalić Mario i Sučić.

Kraj prvog poluvremena

Očajnih 45 minuta odigrala je Hrvatska u Hamburgu gdje nas Albanija vodi 1-0 golom Lacija, a kada tome pridodamo da nas je spašavao i Livaković nakon toga, moramo reći kako možemo biti sretni s tim rezultatom. Morat će Hrvatska puno bolje u nastavku.

45' +1 - Opet su Albanci bili opasni pred našim golom kada je na petercu loptu dobio Manaj, čiji udarac glavom brani Livaković.

45' - Igrat će se minuta sudačke nadoknade.

43' - Ubacio je Kramarić na peterac gdje je glavom pucao Majer, no odlazi to pokraj gola.

38' - Vidjeli smo novi dalekometni pokušaj Brozovića koji je bio lagan zalogaj za Strakoshu.

36' - Dobili smo slobodan udarac iskosa s lijeve strane, Modrić je dao oštru loptu u peterac, no boksao je to golman Albanije.

32' - Salve zvižduka čuju se s tribina stadiona u Hamburgu.

Očajnih pola sata Hrvatske

31' - Mogli su Albanci sada i do drugog gola, kada je Asllani dobio loptu na 10-ak metara od našeg gola, odlično pucao, no još bolje je to obranio Livaković.

26' - Tražio je sada Majer ubačajem s desne strane Petkovića, no ispred njega reagirala je obrana Albanije.

25' - Imamo jalovu inicijativu, no malo nam to znači kada ne stvaramo prilike.

21' - Odgovorili smo preko Brozovića koji je pokušao s 20-ak metara iskosa s desne strane, ali odlazi to pokraj gola.

20' - Sjurio se sada Bajrami prema našem golu, no na rubu šesnaesterca pravovremenim startom zaustavio ga je Šutalo.

15' - Mogli su sada Albanci i do drugog gola. Na lijevoj strani u kaznenom prostoru Bajrami je dobio loptu i pucao, ali od bloka naših odlazi to pokraj gola.

Albanija zabila!

11' - GOOOOOLLLL! Albanija povela golom Lacija. Nakon ubačaja Asanija s desne strane na petercu je loptu dočekao Laci koji je glavom matirao Livakovića koji je vjerojatno mogao i bolje reagirati.

6' - Dobili smo prvi korner, no previše smo komplicirali i loše to izveli.

4' - Albanci su nešto hrabrije otvorili dvoboj, no prilika još nema

1' - Krenula je utakmica u Hamburgu

14.57 - Gotove su himne, sve je spremno za početak utakmice na Volksparkstadionu.

14.53 - Igrači izlaze na teren. Idemo Hrvatska!

14.27 - Hrvatski igrači na zagrijavanju

14.24 - Kockice 'okupirale' Volksparkstadion

14.15 - Ispred stadiona hrvatski i albanski navijači zapjevali su Čavoglave.

14.10 - Stigao i sastav Albanije: Strakosha - Hysaj, Ismajli, Ajeti, Mitaj - Asllani, Ramadani, Laci - Asani, Broja, Bajrami

14.05 - Nestvarne scene u Hamburgu: Hrvati i Albanci zajedno zapjevali Čavoglave

14.00 - Na stadion je stigla i Ivana Knoll.

13.53 - Stigao je sastav Hrvatske, koji je baš onaj koji smo i najavili.

13.45 - Hrvatski nogometaši izašli su u inspekciju terena Volksparkstadiona.

13.35 - Nogometne legende za Net.hr uživo će komentirati zbivanja na utakmici u Hamburgu

13.25 - Rijeka je u međuvremenu doznala prvog protivnika u Europskoj ligi.

13.00 - Srbi su u nedoumici pa su pitali ChatGPT za koga trebaju navijati u utakmici Hrvatske i Albanije

12.35 - Dobar znak uoči Albanije: Hrvatska nikad nije izgubila u drugom kolu.

Legende najavile dvoboj za Net.hr

12.05 - Dvoboj Hrvatske i Albanije za Net.hr najavili su Adrian Kozniku, Primož Gliha i Ivan Klasnić.

12.00 - Nevjerojatan podatak izašao je nakon prvog kola, a to je da Hrvatska ima veće šanse za polufinale, nego za posljednje mjesto u skupini.

11.55 - Izbornik Zlatko Dalić na konferenciji za medije najavio je promjene u sastavu, ali se dotaknuo i toga kako nedostaje respekta prema Vatrenima spomenuvši Engleze. Oni su mu odgovorili.

Naši prognozeri su opet bili nesložni

11.50 - Naši prognozeri Sofi i Colt ponovno su prihvatili zadatak i izabrali pobjednika dvoboja Hrvatske i Albanije.

11.45 - Atmosfera u Hamburgu vatrena je od ranih jutarnjih sati.

11.30 - Dobar dan i dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Hrvatske i Albanije u drugom kolu Europskog nogometnog prvenstva.