SVE JE MOGUĆE /

Kalkulacije: Hrvatskoj možda ni pobjeda protiv Italije neće biti dovoljna za osminu finala

19.6.2024.
17:31
Marko Lukunic/PIXSELL

U utakmici 2. kola B skupine Eura 2024. u Hamburgu su nogometaši Hrvatske i Albanije odigrali 2-2 (0-1).

NIJE IM LAKO /

Izrazi lica hrvatskih nogometaša nakon šokantno ispuštene pobjede rekli su sve

Albanci su poveli pogotkom Qazima Lacija u 11. minuti nakon ubačaja Jasira Asanija, a izjednačio je Andrej Kramarić u 74. minuti na dodavanje Ante Budimira. Samo dvije minute kasnije nakon akcije Budimira i Luke Sučića albanski branič Klaus Gjasula je postigao autogol. U 95. minuti Gjasula postiže gol za izjednjačenje.

Kako do osmine finala Eura?

Hrvatska nakon dva kola ima jedan bod, a u posljednjem kolu čeka nas dvoboj s Italijom.

Vatreni nakon ovoga više ne mogu biti prvi u skupini, no mogu biti na nekom od preostala tri mjesta, a dosta toga ovisi i o dvoboju Italije i Španjolske koji je na rasporedu u četvrtak od 21 sat.

Hrvatska može do drugog mjesta pobjedom protiv Italije, ali samo u slučaju da Španjolce ne izgube u preostale dvije utakmice u skupini.

Četiri boda bi nam trebala biti dovoljna da prođemo dalje, čak i da nismo među prva dva, jer dalje prolaze i četiri najbolje trećeplasirana.

No, mogli bi ispasti i s četiri boda, a to bi se moglo dogoditi ako se zatvori krug da sve četiri reprezentacije završe s tim brojem bodova, a tada bi nas mogla koštati loša gol razlika.