MAJSTOR / Vatreni zaludio Talijane, ne sjećamo se kada su zadnji put ovako pisali o njemu: 'Kao što znamo, on osjeća gol...'

Atalanta je u derbiju pobijedila Romu i tako upisala važnu pobjedu u borbi za jedno od mjesta koje vode u europska natjecanja iduće sezone

25.4.2023.
8:46

Mario Pašalić bio je strijelac prvog pogotka u pobjedi Atalante nad Romom 3:1. U 39. minuti utakmice, odigrane u ponedjeljak na Gewiss stadionu, Duvan Zapata se izvukao na lijevu stranu suparničkog šesnaesterca i ubacio u sredinu, odakle je hrvatski reprezentativac, sa sedam-osam metara, lijevom nogom, iz voleja, zakucao loptu pod prečku. O njegovu pogotku, ali i ukupnoj izvedbi, sada su se oglasili i najznačajniji talijanski mediji.

BITNA POBJEDA /

Mario Pašalić sudjelovao u pobjedničkom golu Atalante: Pjaca bez minutaže za Empoli

"Pašalić - kao što znamo - osjeća gol, ovo je njegov treći prvenstveni pogodak, a zabio ga je s pozicije centarfora", piše La Gazzetta dello Sport, prema kojoj je Vatreni dobio sedmicu. Istu ocjenu dodijelili su mu Corriere della Sera i Corriere dello Sport, a potonji medij ga je proglasio i igračem utakmice uz opis:

"Ne samo da je Hrvat nastupio u početnoj postavi nego je odigrao i izvrsnu utakmicu. Lijepo se snašao u prostoru i zabio gol iz voleja. To je njegov treći pogodak Romi, a sve ih je postigao u Bergamu".