UZBUDLJIV DAN U LP: / Kovačić spasio Real, Mandžukića izludio golman, Borussia osigurala nokaut fazu

Srijeda je bila rezervirana za nastavak 4. kola nogometne Lige prvaka u skupinama E, F, G i H nakon kojeg je samo jedna momčad potvrdila prolazak u nokaut fazu natjecanja – dortmundska Borussia.

2.11.2016.
23:17

Njemački klub slavio je minimalnu 1-0 pobjedu protiv Sportinga pogotkom Adriana Ramosa iz dvanaeste minute što mu je u kombinaciji s 3-3 između varšavske Legije i madridskog Reala bilo dovoljno za deseti bod, vrh ljestvice i daljnju fazu.

Ludu su utakmicu u Poljskoj odigrali domaćin i branitelj naslova. Uz šest golova, od kojih je većina bila uistinu krasna, viđen je preokret domaćina od 0-2 do 3-2 da bi bod španjolskom klubu donio hrvatski nogometni reprezentativac Mateo Kovačić u završnici ogleda. Odigrao je hrvatski veznjak ogled u punoj minutaži i istaknuo se nekolicinom poteza, no svakako najvažnije i golom koji je Realu osigurao minimalno Europsku ligu, no teško je vjerovati da će propustiti i nastavak u prestižnom natjecanju.

MATEO KOVAČIĆ OBILJEŽIO UTAKMICU REALA: /

Napravio većinu kod drugog gola, a onda i pogotkom spasio bod

U Dinamovoj skupini H po bod su uzeli Juventus i Lyon nakon što su međusobni ogled završili remijem 1-1. Po stoti je put u utakmicama Lige prvaka nastupio neuništivi Juveov vratar Gianluigi Buffon koji je i zaslužan za to da se domaćin ovog ogleda nije raspao na samom kraju ogleda u kojem su se među strijelce upisali Gonzalo Higuain (s bijele točke u 12. minuti) i Corentin Tolisso. Mario Mandžukić odigrao je svih 90 minuta za torinski sastav i nekoliko se puta našao u prilici za pogodak. Sjajan je pritom u tim situacijama bio Anthony Lopes na vratima francuske momčadi.

Higuain je stigao do brojke od sto golova (91 za Napoli, devet za Juventus) za talijanske momčadi.

Dodajmo i da je Monaco Danijela Subašića bio uvjerljiv protiv CSKA (3-0) s hrvatskim golmanom među vratnicama i da je dvostruki strijelac bio Radamel Falcao. Prvi su mu to golovim u ovom natjecanju nakon 2450 dana.

Skupina E

Monaco - CSKA Moskva 3-0 Tottenham - Bayer 0-1

Ljestvica: 1. Monaco 4 2 2 0 7-3 8 2. Bayer 4 1 3 0 4-3 6 3. Tottenham 4 1 1 2 2-3 4 4. CSKA Moskva 4 0 2 2 3-7 2

Skupina F

Borussia D. - Sporting L. 1-0 Legia - Real Madrid 3-3

Ljestvica: 1. Borussia D. 4 3 1 0 11-3 10 2. Real Madrid 4 2 2 0 12-7 8 3. Sporting L. 4 1 0 3 4-5 3 4. Legia 4 0 1 3 4-16 1

Skupina G

Kopenhagen - Leicester 0-0 Porto - Club Brugge 1-0

Ljestvica: 1. Leicester 4 3 1 0 5-0 10 2. Porto 4 2 1 1 4-3 7 3. Kopenhagen 4 1 2 1 5-2 5 4. Club Brugge 4 0 0 4 1-10 0

Skupina H

Sevilla - Dinamo 4-0 Juventus - Lyon 1-1

Ljestvica: 1. Sevilla 4 3 1 0 6-0 10 2. Juventus 4 2 2 0 6-1 8 3. Lyon 4 1 1 2 4-3 4 4. Dinamo 4 0 0 4 0-12 0