BOLJI DANI NA RUJEVICI / Rijeka preskočila Lokomotivu i pobjedila prvi puta ove sezone na domaćem terenu

Rijeka je preskočila Lokomotivu i sada je osma sa 12 bodova

16.10.2022.
19:19
Nel Pavletic/PIXSELL

Rijeka je na Rujevici u derbiju začelja porazila Lokomotivu sa 3-0 ostvarivši prvu domaću pobjedu ove sezone, te prvi put ove sezone spojila dvije pobjede. Momčad Sersea Cosmi je u prošlom kolu slavila u Gorici (2-0), što je riječkim igračima donijelo potreban mir i veliku dozu samopouzdanja nakon što momčad gotovo tri mjeseca nije znala za pobjedu.

'SJETITE SE BAKA I DJEDOVA' /

Petković odigrao utakmicu sezone u HNL-u i onda poslao zapaljivu poruku Hajduku

Domaćin je poveo u 25. minuti. Grgić je ubacio u srce kaznenog prostora do Frigana koji je pucao, a lopta se odbila od Cipetića i u čudnom luku preletjela nemoćnog vratara Šubarića.

U 38. minuti Rijeka je dobila kazneni udarac. Prince je pucao sa 18 metara, a lopta je pogodila De Haasa u ruku, a sudac Lovrić je nakon intervencije VAR-a pokazao na bijelu točku. Vučkić je s bijele točke bio siguran za 2-0.

Rijeka preskočila Lokomotivu

Gosti su u 74. minuti ostali s igračem manje nakon što je De Haas povukao Selahija za dres i zaradio drugi žuti karton. Samo pet minuta kasnije priča je završena nakon što je Frigan zabio za 3-0. U 80. minuti i Rijeka je ostala s igračem manje, isključen je Mateo Pavlović koji je prekršajem zaustavio Kulenovića i zaradio drugi žuti karton.

Rijeka je preskočila Lokomotivu i sada je osma sa 12 bodova, dva više od Lokomotive. Na začelju je Gorica sa šest bodova.