IZVAN KONTROLE / Nizozemski izbornik ludovao poslije poraza: 'Mrzovoljan sam, da. Usput, vaš komentar je malo glup...'

Koeman je isticao snagu Hrvatske i naglašavao zadovoljstvo napretkom nizozemske reprezentacije

15.6.2023.
14:33

U nedjeljnom finalu Lige nacija igrat će hrvatski nogometaši nakon sjajne predstave i pobjede u Rotterdamu protiv domaćina završnog turnira Nizozemske od 4-2 nakon produžetaka (2-2, 0-1).

IZBORNIK PRED NOVINARIMA /

Dalić se obratio javnosti nakon velike pobjede: 'Ova repka je najveća i najbolja. Modrić? Tjerate ga u mirovinu, pustite ga...'

Blizu finala Hrvatska je bila unutar osnovnih 90 minuta jer je vodila 2-1 sve do 96. minute. No, tada je pogodak postigao Noa Lang za odlazak u dodatnih 30 minuta gdje je, kao i kroz cijelo drugo poluvrijeme, bolja bila Hrvatska.

Ključni čovjek u produžecima bio je naš napadač Bruno Petković koji je prvo u 98. minuti zabio golčinu s 20-ak metara za 3:2 pa u 116. izborio jedanaesterac, kojega je Luka Modrić realizirao za konačnih 4:2. Zabio je Petković u zadnjoj minuti još jedan gol, ali mu ga je VAR poništio.

Nizozemski izbornik Ronald Koeman u razgovoru sa sportskim novinarom Jeroenom Stekelenburgom i analitičarima portala Ziggo Sport dan nakon utakmice obrušio se na svoje kritičare.

"Mrzovoljan sam, da. Mislim da nismo bili dobri u drugom poluvremenu. Hrvatski vezni red zadržao je kontrolu, od tog trenutka bilo nam je teško", rekao je Koeman na početku.

Nakon toga mu je novinar ukazao na razmišljanje kritičara - da Nizozemska igra bolje nego prije tri mjeseca, ali da se i dalje priča o porazima i gubicima.

"Ne razumijem, što ste očekivali? Da ćemo najednom Hrvatsku stjerati u kut? Treću reprezentaciju svijeta? Ne biste trebali zatvarati oči pred dobrim stvarima, ja sam zadovoljan napretkom i nastavit ćemo tim smjerom", oštro je replicirao nizozemski izbornik.

Ronald Koeman

Bilo je napeto i u njegovu razgovoru za Ziggo Sport. Tamo se novinar prisjetio nedavne utakmice s Francuskom, koju su Nizozemci izgubili 4:0 i pitao treba li se brinuti zbog toga što je mreža 'Oranja' ponovno bila puna.

"Ne računam dva posljednja gola jer se radi o produžecima, a tada preuzimate sve moguće rizike", rekao je Koeman, na što mu je novinar odgovorio "Ako ne računamo dva gola, znači da nismo poraženi?"