Kompleks je projektirao slavni arhitekt Boris Magaš, autor Poljudskog stadiona i hotela Solaris kod Šibenika.
Zvali su ga jugoslavenski Las Vegas: Nekad najraskošniji resort bivše države, danas najveće ruglo na Jadranu
Izgradnju hotelskog naselja Haludovo je financirao izdavač i urednik muškog časopisa Penthouse, u najboljim danima gosti su bili članovi svjetske elite, ali privatizacija 90-ih Haludovu donosi propast.
U vrijeme rata u Haludovu su bile smještene izbjeglice, a nakon neuspješne privatizacije, kompleks je prepušten sustavnom propadanju. I to iako se nalazi niti 50 metara od mora.
Resort s 38 hektara, imao je 1800 kreveta, u sezoni 800 zaposlenih, radili su s 40 svjetskih touroperatora. Ovaj hotel je prije 50 godina imao bazene s morskom vodom, privatnog liječnika, kuglanu, 18 tenis igrališta, kuhinju otvorenu 24 sata i terasu za 1200 gostiju. Dok je bio društveno vlasništvo, prisjetio se svojedobno za RTL Danas Ivan Pinezić posljednji direktor iz te ere, bio je top odredište. U početku su gosti stizali avionom iz Amerike.
Trošilo se nemilice. Po 100 kilograma jastoga i 50 kilograma kavijara na dan. U samo jednom danu znali su prodati šleper pića - šampanjca, viskija, konjaka. Haludovo je kao takvo radilo tad preko 20 milijuna maraka prometa godišnje.
Danas je hotelsko naselje Haludovo u tako derutnom stanju, da unutrašnji kompleks privlači pažnju turista jedino kao kulisa za neki postapokaliptični film.
Prije 52 godine u Malinskoj na Krku otvoren je jedan od najraskošnijih hotelskih kompleksa na svijetu. Svojedobno najluksuznije odmaralište u cijeloj Jugoslaviji – poznato i kao jugoslavenski Las Vegas - danas je najspektakularnija ruševina na jadranskoj obali.