Pri tome su koristili samo lokalnu vrstu smreke, čija je visina od 80 cm do 2,5 metara, piše Interesting Engineering.
Komentari su raznoliki, a glavno je pitanje može li se ovaj kod uopće skenirati, kao i koja je minimalna visina potrebna da bi se zahvatio kod.
Nekolicina sretnika koji su uspjeli uhvatiti kod spojili su se na turistički chat Xilinshuia. Bez obzira radilo se o PR kampanji sela ili marketinškom triku promoviranja QR kodova, vijesti o ovom ogromnom kodu podigle su veliku prašinu.
QR kodovi - korisniji nego što se misli
Sve se više počinje koristiti tehnologija prepoznavanja lica, kao i umjetna inteligencija, pa izgleda kako je vrijeme QR kodova prošlo. No da li sva tehnologija nužno mora biti sofisticirana kako bi služila svrsi.
Jedna od zanimljivih i bez sumnje učinkovitih primjena ovih kodova prijavljena je prošle godine u Japanu, gdje je lokalna tvrtka Orange Links razvila QR kod kao naljepnicu za nokte.
Kako Mercedes namjerava spašavati živote uz pomoć QR kodova
U Japanu je veliki postotak starijeg stanovništva, od kojih mnogi pate od demencije. Ove naljepnice sadrže kodove u koima se nalazi adresa, broj telefona i identifikacijske informacije. Već postoje slične naljepnice na odjeći i obući, ali ih ljudi s demencijom ne nose uvijek.
No u Kini stvar je drugačija. U toj je zemlji došlo do pravog buma bezgotovinskog plaćanja, i to upravo zahvaljujući QR kodovima.
"Kina je započela prijelaz na bezgotovinsku ekonomiju brže nego što je to itko mogao i zamisliti, i to dobrim dijelom zahvaljujući viralnom širenju dvodimenzionalnog barkoda... Stvorilo se novo gospodarstvo na temelju koda za skeniranje", rekao je profesor i znanstvenik Chen Yiwen s pekinškog Instituta za psihologiju Kineske akademije znanosti.