TIE-BREAK ODLUČIO / Mektić i Pavić nakon neočekivano teške borbe izborili polufinale u Ženevi

U polufinalu će protivnici Mektiću i Paviću biti Čeh Roman Jebavy i Amerikanac Hunter Reese

19.5.2022.
14:25

Hrvatski tenisači Nikola Mektić i Mate Pavić plasirali su se u polufinale parova na ATP turniru u Ženevi, oni su teže od očekivanog u četvrtfinalu svladali Monežanina Romaina Arneoda i Francuza Fabricea Martina sa 6-7 (4), 6-2, 10-5.

SVAKA ČAST /

Mektić i Pavić spasili meč-loptu i obranili naslov, Hrvati nakon devet mjeseci čekanja osvojili deseti zajednički trofej

Do sedme uzastopne pobjede olimpijski pobjednici i osvajači prošlotjednog rimskog Mastersa protiv relativno nepoznatih suparnika stigli su tek kroz meč tie-break. U prvom setu naš je par dva puta neočekivano gubio igre na svom početnom udarcu, uspijevao vraćati rezultatsku ravnotežu, ali je zatim iznenađujuće izgubio tie-break. Drugi set se odvijavio više prema očekivanjima, Mektić i Pavić su držali gemove na svom servisu dok su dva puta oduzeli servis suparnicima za 6-2. U meč tie-breaku Mektić i Pavić su poveli sa 5-1, ali dopustili Arneodu i Martinu povratak na 6-5 samo da bi osvojili posljednja četiri poena za očekivanu pobjedu.

U polufinalu će Mektić i Pavić igrati protiv Čeha Romana Jebavyja i Amerikanca Huntera Reesea.