HRVATSKA ZAMRZNULA RUSE NA -6 / Čudesni Ivan Martinović briljirao u Osijeku: Pokazao zašto govore da će biti vođa Kauboja

Croatia Cup

Osijek

Prijateljska utakmica

HRVATSKA - RUSIJA 30-24 (15-12)

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u petak je navečer u Osijeku, na Croatia Cupu, sa 30-24 pobijedila je Rusiju. Bila je to prva utakmica od dvije protiv Rusije, prije polaska u Szeged na Euro.

VLADO ŠOLA /

'Horvat je pogodio s igrom Gadže dva na dva, Martinović je izvanserijski napadač. No, neće nam se smjeti događati jedno'

Duvnjak i Cindrić nisu igrali, u izolaciji su

Iako je igrača bez svojih ponajboljih vanjskih igrača Domagoja Duvnjaka i Luke Cindrića, koji su u izolaciji zbog pozitivnih testova na koronavirus, Hrvatska je odmah na početku dvoboja preuzela kontrolu rezultata već do sredine prvog poluvremena stvorila pet pogodaka prednosti (9-4) prvenstveno iznimno raspoloženom Ivanu Martinoviću koji je već do poluvrmeena postigao čak osam pogodaka.

No, zbog slabije igre u obrani Hrvatske, Ivan Pešić, koji je branio u prvih pola sata, ostvario je samo jednu obranu, Rusija je do odlaska na odmor uspjela smanjiti na 15-12.

U nastavku je Hrvatska i dalje mirno kontrolirala rezultat, Rusija se niti jednom nije primaknula na manje od tri razlike, a u 59. minuti je bilo i najvećih sedam razlike (30-23).

Šunjić imao 6 obrana

Priliku na golu u drugom dijelu dobio je 34-godišnji Mate Šunjić koji se istaknuo sa šest obrana među kojima je i jedan sedmerac.

Martinović je utakmicu završio sa 10 golova, pet je dodao Halil Jaganjac, dok su Igor Soroka i Pavel Andrejev postigli po šest pogodaka za Rusiju.

Hrvatska i Rusija će u subotu od 16.45 sati odigrati još jednu pripremnu utakmicu.

Hrvatska će na EP, koji će se igrati od 13.do 30. siječnja, nastupiti u skupini C s Francuskom, Srbijom i Ukrajinom u Szegedu, dok će Rusija igrati u skupini F s Litvom, Norveškom i Slovačkom u Košicama. Plasman u drugi krug izborit će po dvije prvoplasirane reprezentacije iz svake skupine.

Na "Croatia Cupu" trebala je nastupiti i reprezentacija Bosne i Hercegovine, ali je odustala zbog velikog broja igrača zaraženih koronavirusom.

60' - Gotova je utakmica, Ivan Martinović zabio je 5 golova, Jaganjac 5, Glavaš 4, Šunjić imao 6 obrana.

58' - Ante Gadža zabija svoj novi gol. 29-23.

54' - Mate Šunjić obranio je svoj drugi sedmerac, treća mu je to obrana. Ima 34 godine, inače je profesor matematike.

51' - Andreev zabija svoj 6 gol, ima 6-6.

50' - Halil Jaganjac zabija svoj 4 gol, po prvi put imamo +6 (26-20).

49' - Time-out Rusije, Velimir Petković, izbornik Rusije, je pozvao minutu odmora.

47' - Martinović zabija svoj deseti gol na utakmici. 24-20.

47' - Time-out Hrvoja Horvata.

46' - Halil Jaganjac postiže gol izvana za 23-19.

44' - Ante Gadža zabija za 22-19.

42' - Prekinuta je utakmica, Ante Gadža je dobio udarac laktom, ali brzo će se nastaviti igrati.

41' - Šipić zabija gol za 20-16.

40' - Bravo Mate, Šunjić je drugi put obranio u drugom dijelu, od kad je ušao.

39' - Šipić se bori na crti kao lav, on će biti bitan adut Horvata na toj pivotskoj liniji na Euru.

37' - Kornjejev zabija za -3 Rusije, mini serija 2-0 (18-15).

36' - Martinović zabija iz sedmerca za +5 (18-13) svoj deveti gol večeras.

33' - Obrana Andreja Verešanina, 24 godine iz Berna, treći nezabijani sedmerac, Čupić je promašio dva.

33' - Glavaš je u kontri fauliran, bio je u skoku za gol, isključenje i sedmerac.

32' - Glavaš je zabio sedmerac za 17-12.

31' - Gađa zabija za 16-12. Nakon toga, odmah naši uzimaju loptu.

31' - Mate Šunjić je tek stao na gol, te obranio zahtjevan šut iz vana. 34 godine iskusni Šunjić, član francuskog drugoligaša.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme. Rusija ima prvi posjed u nastavku.

30' - Završilo je prvo poluvrijeme. Ivan Martinović je oduševio u prvih 30 minuta, zabio je osam golova. Više od pola golova je zabio Martinović.

30' - Mandić je ostao ležati na podu, nadamo se kako nije ozbiljno. S Kosorotovim se sudario, ima na desnom koljenu oblog, hlade mu ga. Pridiže se, bit će dobro.

29' - Ivaaaan Maaartinovvviććć, opet je zabio, osmi gol, ne mogu ga Rusi zaustaviti.

27' - Simultanka Martinovića, sedmi mu je ovo gol. Samo Ivan igra u napadu, tri gola zaredom je zabio za Hrvatsku.

26' - Šantalov zabija za 13-10, smanjili su Rusi na -3.

26' - Opet Ivan Martinović, opet je zabio... Kakav rock and roll mlade zvijezde Hrvatske. Srna je presjekao u obrani, u napadu Martinović zabio iz drugog pokušaja. Šesti mu je to gol.

25' - Ivan Martinović, silovit šut s poda za 12-9. To mu je peti gol iz šest pokušaja, prvi strijelac Hrvatske.

20' - Opasni su Rusi, o da, opasni, smanjili su prednost na -2 (11-9). Imali smo igrača manje, a Rusi su brzim akcijama i realizacijom to iskoristili.

18' - Prvo isključenje Hrvatske, Šime Ivić je dobio dvije minute.

15' - Viktor Kireyev, golman Rusije, najstariji od trojice ruskih vratara, iz CSKA, ostao je na krivoj nozi, a Halil Jaganjac je plasirao udarac u drugu stranu. 9-4 za Hrvatsku.

15' - Obranili smo se, imamo napad. Za sad, sve se odvija po planu, barem što se rezultata tiče.

13' - Martinović se visoko digao u vis i zabio svoj 3 gol na utakmici. Kako Martinović igra, budući vođa reprezentacija, budite sigurni u to gospodo.

12' - Bravo Čupko, Jaganjac mu je dodao, a Čupko, naše desno krilo, matiralo vratara Rusije iz teške situacije.

11' - Mini serija Rusije, 6-4 za Hrvatsku.

10' - Kakav gol Ivana Martinovića, iza leđa. 6-3. E to je Hrvatska, lijepota i gracioznost na terenu.

9' - Ivano Balić i Hrvoje Horvat surađuju na klupi, razgovaraju, vode ove mlade dečke.

8' - Mandić povisuje na 4-2 Hrvatske. Inače, Gadža je naš glavni kreator.

7' - Marin Šipić zabija za 3-2 Hrvatske.

5' - Čupić promašuje sedmerac. Dva teška promašaja s obje strane, Rusija ima igrača manje.

3' - Martinović zabija za 2-2.

3' - Brzi centar Rusije i odmah gol. E, to ćemo morati popraviti, korigirati, brzo se vraćati u obranu.

3' - Čupić otvara kod Hrvatske za 1-1.

3' - Jaganjac je promašio šut iz vana, završilo je na stativi, a onda je uslijedila kazna za 1-0 Rusije.

1' - Počela je utakmica. Imamo prvi napad. Sretno Hrvatska!

16.42 - Ustanite dame i gospodo, svira se Lijepa naša.

16.41 - Prva je na redu himna Rusije.

16.37 - Igrači su izašli na teren. Očekuje se uskoro početak susreta.

Hrvatska muška rukometna reprezentacija trenutno se nalazi u Osijeku, gdje odrađuje završni dio priprema za Euro, koje se od 13. do 30. siječnja igra u Mađarskoj i Slovačkoj (sve utakmice Hrvatske moći ćete pratiti na RTL televiziji).

Slijedi dvomeč s Rusijom

Nakon što jučer nisu odigrali dogovorenu prijateljsku utakmicu s Bosnom i Hercegovinom, zbog tri zaražene osobe iz te reprezentacije, dogovoren je dvomeč s Rusijom. Prvi pripremni sraz Hrvatske i Rusije na rasporedu je danas od 16.45, a drugi, posljednji prije odlaska u Szeged, sutra u isto vrijeme. Naravno, RTL će prenositi oba dvoboja na svom glavnom kanalu.

Inače, jučer su izjave dali igrač Lovro Mihić, Mate Šunjić i izbornik Hrvoje Horvat, koji je govorio za kameru RTL-a.

"Sve je opet vraćeno na staro, da se iščekuje do zadnjeg trena. Sve se može promijeniti. Čekamo i njihove rezultate, pa ćemo se onda spremati za dvije utakmice", istaknuo je Lovro Mihić. U međuvremenu, došli su PCR testovi i svi u Rusiji su negativni.

Stresovi zbog stalnog iščekivanja rezultata testova i svega glede korone

"Stresovi su prisutni, iščekuje se stalno hoće li biti pozitivnih. No, kako nama, tako i svima. Moramo se priviknuti na to", dodao je Mihić.

Hrvoje Horvat govorio je o pozitivnim Duvnjaku i Cindriću. Sad su se, naime, stvari promijenile, EHF je izmijenio protokol glede izolacije igrača, pa će pozitivni u karanteni biti 5 dana umjesto prvotnih 14, te će za izlazak iz nje morati imati dva vezana negativna PCR testa, jedan za drugim, u razmaku od 24 sata.

"Promijenili su u EHF-u koncept izlaska iz karantene, Euro ne bi moglo biti održano pod prvotnim uvjetima koje su bili donijeli. Budući da su procijepljeni, vrlo vjerojatno će se Luka i Domagoj uspjeti testirati negativno do početka. Treniraju u sobama, opremili smo im sobe kao male teretane. Rade fizički što mogu odraditi u sobi, naravno nije to isto kao kad si s momčadi i kad radiš s loptom, ali u ovoj situaciji je i to puno. Nadam se kako bi oni za dva do tri dana mogli izaći iz svoje teretane", kazao je Hrvoje Horvat.

'Zahtjevan suparnik i dobar test za nas pred start prvenstva'

Mate Šunjić govorio je o Rusiji...

"Oni su oduvijek marka u svijetu rukometa. Bit će to zahtjevan suparnik i dobar test za nas pred start prvenstva, da vidimo točno gdje smo, da probamo posložiti još neke stvari".