BRAVO / Hrvatska rapsodija u drugom poluvremenu, Sigurdsson debitirao pobjedom

Tijek kvalifikacijskog dvoboja za Olimpijske igre u Parizu između Hrvatske i Austrije mogli ste pratiti na portalu Net.hr

19:32
Swen Pförtner/dpa

Hrvatska - Austrija

35-29

Hrvatska je pobjedom 35-29 protiv Austrije u Hannoveru u debiju novog izbornika Dagura Sigurdssona otvorila kvalifikacije za Olimpijske igre u Parizu.

UVJERLJIVI /

Njemačka na otvaranju olimpijskih kvalifikacija ostavila Alžir bez šanse

Hrvatski rukometaši loše su otvorili dvoboj te su nam Austrijanci odmah pobjegli na dva gola prednosti. Prvi gol zabili smo tek u četvrtoj minuti preko Jelinića. U 7. minuti naši protivnici imali su prvi put priliku za plus četiri, no Mandić je skinuo zicer Wagneru. No, kako nismo iskoristili sljedeći napad, Austrija je dobila još jednu priliku koju su iskoristili za 5-1 u 9. minuti. Nakon toga smo se malo pribrali, te serijom 3-0 stigli na samo minus jedan. Imali smo i napad za izjednačenje, ali je Srna požurio u dodavanju.

U sljedećem napadu Austrijanaca zbog jednog žešćeg prekršaja i nakon intervencije VAR-a crveni karton dobio je Jakov Gojun.

Do izjednačenja 9-9 stigli smo u 19. minuti kada smo preko Martinovića i Šipića zabili dva brza gola. Uslijedilo je uglavnom igranje gol za gol, gdje nikako nismo došli u priliku da imamo napad za vodstvo. Na kraju smo na odmor otišli potpuno izjednačeni (16-16).

Imali smo prvi napad u drugom poluvremenu, no nismo ga iskoristili, iako je Martinović izborio igrača više, da bi na drugoj strani za 17-16 Austrijanaca pogodio Wagner. No, uzvratili smo s dva uzastopna Martinovića te prvi put u 33. minuti poveli na utakmici. Nakon toga zabili još dva brza gola i prvi put otišli na plus tri (20-17). U 45. minuti prvi put smo otišli i na plus četiri kada je gol za 25-21 zabio Šipić, a onda u sljedećem napadu preko Srne i na plus pet. Do kraja je naša prednost rasla, imali smo i u plus sedam, da na kraju završilo konačnih plus šest (35-29).

U ranijem terminu u prvom dvoboju naše skupine Njemačka je s uvjerljivih 41-29 pobijedila Alžir. Olimpijske igre vidjet će dvije najbolje reprezentacije iz skupine.

Hrvatska će u subotu igrati protiv Njemačke, a u nedjelju protiv Alžira. Plasman na OI u Parizu, koje će se održati od 26. srpnja do 11. kolovoza, izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije s turnira.