Švedska nanijela hrvatskim rukometašima najteži poraz ikad na OI

Švedska je razbila hrvatske rukometaše u 4. kolu skupine A Olimpijskih igara u Parizu. Odluka pada protiv Španjolske za dva dana

Početak: 14.00

Hrvatska - Švedska 27-38

Hrvatska: Kuzmanović, Mandić; Mihić, Duvnjak, Šoštarić, Klarica, Srna, Šarac, Cindrić, Grahovac, Lučin, Martinović, Šipić, Načinović

Švedska: Palicka, Thulin; Carlsbogaard, Darj, Moeller, Karlsson, Wanne, Pellas, Lagergren, Edvardsson, Bergendahl, Sandell, Wallinius, Gottfridsson

Hrvatska rukometna reprezentacija doživjela je danas najgori poraz na Olimpijskim igrama ikad. Švedska nas je razbila i zamrznula na Ljetnim OI na -11.

STRUČNA ANALIZA /

Nikša Kaleb: 'Opet nas je zmija ujela iz iste rupe. Sigurdsson i dalje radi jednu te istu stvar'

U četvrtom kolu skupine A turnira hrvatska rukometna reprezentacija je upisala drugi poraz, bolja je bila Švedska sa uvjerljivih 38-27 (18-15).

Nastavlja se time ritam po kojem svatko svakoga u ovoj skupini pobjeđuje, s tim da je jedini na dnu ljestvice Japan bez pobjede. Hrvatska i Švedska imaju po utakmicu više u odnosu na ostale suparnike, ali trenutačno po četiri boda ima čak pet reprezentacija. Osim Hrvatske i Švedske takav broj bodova imaju i Njemačka, Španjolska i Slovenija.

Prvi strijelac Hrvatske bio je Ivan Martinović s osam golova. Luka Cindrić je postigao šest, Mario Šoštarić četiri, a Domagoj Duvnjak tri pogotka. Vratar Dominik Kuzmanović je upisao 14 obrana.

Kod Švedske je prvi strijelac bio Lucas Pellas s devet pogodaka, dok su po pet u švedsko slavlje ugradili Albin Lagergren Sebastian Karlsson. Golman Andreas Palicka je skupio čak 15 obrana.

Hrvatska je vrlo dobro otvorila utakmicu. Vodila je 10-6 i stala. Krenule su nevjerojatne obrane švedskog golmana Palicke te je na poluvremenu Švedska imala prednost 18-15. Drugi dio je počeo nizom od pet švedskih golova. Povela su Šveđani 23-15 i time riješili ovaj dvoboj. Osim samog početka Hrvatska je obrambeno odigrala najslabiju utakmicu na olimpijskom turniru.

U posljednjem petom kolu Hrvatska će u nedjelju, 4. kolovoza, igrati protiv Španjolske od 21 sat. Još se sastaju Švedska i Japan od 9 sati i Njemačka i Slovenija od 14 sati.

Olimpijske igre, turnir rukometaša (skupina A, 4. kolo):

Hrvatska - Švedska 27-38 (15-18)

Njemačka - Španjolska (16 sati)

Slovenija - Japan (19 sati)

60' - Gotova je utakmica. Loše izdanje Hrvatske.

57' - Naši jedva čekaju kraj.

54' - Palicka je zabio s gola na prazan gol drugi put danas.

54' - Kuzmanović ima 14 obrana, a Hrvatska zaostaje 8 golova.

51' - Cindrić je tukao, a Palicka obranio.

48' - Ugasili smo se. Ovo je negledljivo.

44' - Palicka je zabio s gola na naš prazan gol.

42' - Kuzmanović je sjajan, Duvnjak je na 3 gola u drugom dijelu, Marta je TOP, Cindra je isto dobar, ali osim njih nitko ništa previše, rekli bi smo. Tehničke greške, loša obrana i Palicka kumuju lošem rezultatu Hrvatske protiv Švedske.

40' - Šveđani imaju najvećih +8 - 25-17. Jako loše za naše rukometaše.

35' - Palicka još jednom skida Lučinu. Jedan gol iz tri pokušaja Lučina, a Palicka je na 12 obrana.

34' - Palicka skida i Šoštariću s krila.

33' - Sigurdsson je na time - outu kazao kako moraju biti čvršći u kontaktu i kako bez kontakta nema dobre obrane.

32' - Palicka je skinuo i Martinoviću. Ima sad 10 obrana, a Marta prvi promašaj.

31' - Palicka brani Lučinu, a Švedska zabija za +4. 15-19.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme. Sretno Hrvatska i Bože pomozi! Hrvatska kreće s centra.

30' - Gotov je prvi dio. Prvih 15 minuta je bila rapsodija, a drugih tragedija. Dobro smo otvorili utakmicu, ali onda su uslijedili problemi, prvenstveno u obrani. Martinović je na pet golova, Kuzmanović je na 9 obrana. Kuzmanović je briljirao na golu Hrvatske.

27' - Palicka ima 8 obrana sad. Probudio se i opasan je.

25.26' - Martinović ima 4 gola iz 4 pokušaja. 12-12. Ima 22 gola dosad na OI i naš je najbolji strijelac.

24.35 - Palicka je skinuo Srni.

23'.19 - Kuzmanović je uzeo devetu obranu i Šveđani iz kontre izjednačuju na 11-11. Razbranili smo Palicku. Šoštarić i Martinović imaju 3 gola.

23' - Palicka skida pokušaj Cindriću. Peta mu je to obrana. Vratar PSG-a se budi.

23' - Šveđani su se vratili zahvaljujući kontrama. Nama je tranzicija spora. To je taj skandinavski brzi rukomet. Sigurdsson na time outu govori kako moraju biti koncentriraniji i brže se vraćati u obranu.

Marin Šipić zabio je šesti gol na OI.

20' - Ne ide bez Duvnjaka na srednjem u napadu. Cindrić je sad izgubio loptu. Šveđani se mogu približiti na -1. I evo ih.

17.42 - Dobrodošao je promašaj Lagegrena.

13' - Kuzmanović je na 7 obrana. Brani kao lav. Palicka nije na tom nivou i hvala Bogu na tome. Samo da se ne probudi.

11.45 - Mario Šoštarić zabija svoj 18 gol na OI. Ovog puta, zabio je sa sedam metara.

11' -Moramo smanjiti tehničke pogreške. Imamo ih dvije.

10' - Martinović ima 3 od 3. Sad je zabio sa 9 metara Palicki. Kako dečko igra, sjajno!

8' - Ideeemoo. Šoštarić zabija za 6-2 Hrvatske.

7.25 - Kuzmanović ima čak 5 obrana. Jao, Šveđani gledaju i ne vjeruju.

6' - Martinović je zabio, a čudesni Kuzmanović opet obranio. Bravo, bravo... Na 60% je obrana. Ima 3 obrane iz pet pokušaja.

5' - Kuzmanović je skinuo opet. Odlično je otvorio Kuzma na golu. To je jako bitno.

3.44 - Lovro Mihić iz kontre atraktivno zabija gol, a nakon toga Kuzmanović je skinuo pokušaj Šveđana i omogućio lagani gol za vodstvo 3-2. Imamo i seriju 2-0.

3.10' - Odlična reakcija Načinovića u obrani sad.

2' - Martinović pogađa na 6-0 obranu Švedske, ali pucamo vrlo brzo opet po sredini i 1-2. Vodi opet Švedska. Zabijaju iz sedmerca.

1' - Šveđani su brži, ali Hrvatska je gušća. Dobili smo gol nakon odlične akcije Šveđana. Gubimo 0-1.

1' - Počela je utakmica, sretno Hrvatska! Šveđani kreću prvi.

13.56 - Ostanite stajati. Na redu je himna Švedske.

13.55 - Ustanite dame i gospodo, svira se Lijepa naša.

13.48 - Dobar dan dragi čitatelji Net.hr-a i sportski zaljubljenici. Slavimo svi treće olimpijsko zlato atomske nam braće, zlatnih Sinkovića. Nadamo se da će Sinkovići inspirirati i naše rukometaše protiv ranjene, ali opasne rukometne zvijeri Švedske.

Najava

Hrvatski rukometaši na Olimpijskim igrama u Parizu od 14.00 igraju četvrtu utakmicu, a trenutno su na soru od dvije pobjede i poraza. Suparnik je ovog puta Švedska, reprezentacija čiji nam stil i sustav igre nikako ne odgovaraju, ali ovog puta situacija je drugačija. Ranjena Švedska ima jednu pobjedu iz prve tri utakmice te se trenutno nalazi na poziciji koja ne vodi u četvrtfinale.

Hrvatska, Španjolska, Slovenija i Njemačka imaju po dvije pobjede, Švedska jednu dok je Japan bez bodova.

Na klupi Hrvatske sad je izbornik Dagur Sigurdsson, Islanđanin, rukometni trener koji gaji skandinavsku rukometnu filozofiju i kao takav idealan je da složi dobru taktiku protiv jedne Švedske.

POGLEDAJTE VIDEO: Kaleb: 'Hrvatska napokon hvata pravi zalet, a jedan je igrač, iako najmanji od svih, pokazao da je terijer'