EP RUKOMETAŠICA / Crnogorke u drugi krug s maksimalnim učinkom: Dalje prošla i Rumunjska

Polako se raspetljava situacija po grupama na Europskom prvenstvu za rukometašice.

9.11.2022.
20:35

Rukometašice Crne Gore s maksimalnih su šest bodova završile natjecanje u skupini D prvog kruga Europskog prvenstva pobijedivši pred svojim navijačima u Podgorici Poljsku sa 27-24, dok je Rumunjska u Skoplju svladala Sjevernu Makedoniju sa 26-23 i tako izborila plasman u drugi krug.

Crnogorke će u drugi krug ući s maksimalna četiri boda, a iz skupine D će im se pridružiti dvije od tri preostale reprezentacije, ovisno o ishodu dvoboja Njemačka - Španjolska. Njemicama je i neodlučen ishod dovoljan za plasman u drugi krug s dva boda.

DRUGI KRUG JE TU /

Kraljice šoka ostvarile su prvi cilj: Hrvatska više nema pravo na lošu predstavu

Španjolkama je za plasman dalje potrebna pobjeda nad Njemicama. Dalje mogu i Poljakinje kojima bi najviše odgovarala pobjeda Španjolki s tri i više golova razlike, jer bi tako one prenijele dva boda u sljedeći krug, a Njemice bi ispale.

U skupini C će uz Rumunjsku u drugi krug Francuska i Nizozemska, a koliko će bodova prenijeti, bit će poznato nakon njihovog večerašnjeg dvoboja.