BEZ DLAKE NA JEZIKU / Legendarni Pero Metličić poentirao nakon sramotnog prvog poluvremena protiv Bahreina: 'Mi tako igramo protiv frajera koji nemaju metar i 85 centimetara...'

Hrvatska rukometna reprezentacija u ponedjeljak protiv Bahreina igra posljednju utakmicu u drugom krugu Svjetskog prvenstva. Ovo će gotovo sigurno biti zadnja utakmica Kauboja na Mundijalu, osim ako se ne dogodi "čudo" i Hrvatska pobijedi Bahrein 22 ili više razlike, a moramo dočekati i slavlje Egipta protiv Danske od najmanje 7 golova razlike. Prvo poluvrijeme je bilo vrlo tvrdo i Kauboji se nisu uspjeli odlijepiti te je rezultat nakon prvog dijela bio "samo" 17-16 za nas. RTL-ov stručni sukomentator, legendarni rukometaš Petar Metličić u RTL-ovom studiju sasuo je kritike na nastup momčadi Hrvoja Horvata. "Nažalost razočaravajuće. Sve ovo što smo pričali prije, mi u biti cijelo vrijeme lažemo sami sebe, a istina je puno drugačija. Nadamo se, to je ljudski i to je u redu, ali pričali smo poslije Egipta da smo promašili taktiku i sada radimo opet istu grešku protiv frajera koji nemaju metar i 85 centimetara najviši. Govorim o obrani 5-1, napadački smo mi bili više-manje dobri. ali mi igramo 5-1 protiv frajera koji su brzi, niski, koji nemaju šut izvana. I to igramo 20 minuta, dižemo im samopouzdanje i onda kada pređeš na 6-0, ni 6-0 više ne valja", poručio je Metličić.