NAKON SENZACIONALNE PRVE VOŽNJE USLIJEDILO JE - RAZOČARANJE! / Filip Zubčić završio 19., Hirscher je svjetski prvak

Hrvatski skijaš Filip Zubčić plasirao se u petak u drugu vožnju veleslaloma na SP u Sankt Moritzu nakon što je prvu završio na desetom mjestu s vremenom 1:07.

17.2.2017.
14:05
AFP, DIMITAR DILKOFF

Hirscher je do zlata doskijao s vremenom 2:13.31, a Leitinger, koji je imao najbolje vrijeme u drugoj vožnji za njim je zaostao 21 stotinku (2:13.56), dok je zaostatak Heugena (2:14.02) 71 stotinku.

Zubčić drugu vožnju završio s vremenom 2:15.29 i zaostatkom od 1,98 za vodećim

Hrvatski skijaš Filip Zubčić utrku je na kraju završio kao 19. s vremenom 2:15.29 i zaostatkom od 1,98 za pobjednikom. Drugi hrvatski predstavnik na današnjoj utrci William Vukelić, koji je prvu vožnju završio kao 51., nije stigao do cilja u drugoj vožnji.

Krenimo redom.

Marcel Hirscher bio je prvo ime prve vožnje s vremenom ulaska u cilj od 1:06.73. Drugi je u prvoj vožnji bio još jedan Austrijanac Philipp Schoerghoffer(1:06.99) sa zaostatkom od 26 stotinki, dok je treći bio Francuz Alexis Pinturault (1:07.08) sa zaostatkom od 35 stotinki. Drugi hrvatski natjecatelj na današnojoj utrci William Vukelić zauzeo je 51. mjesto sa zaostatkom od 4,71 sekundu za Hirscherom.

BODOVI I ZA HRVATSKOG SKIJAŠA: Slavni Austrijanac doskijao do svoje 43. pobjede u Svjetskom kupu

'Riskirao sam u prvoj vožnji, riskirat ću i u drugoj'

Zubčić je od Francuza bio sporiji samo 62 stotinke, što znači da je bio na korak do prve medalje na njegovom trećem SP-u, gdje je do sada ostvario 28. i 16. rezultat. U svjetskom kupu najbolji rezultat mu je 7. mjesto u Alta Badiji 2014., ujedno jedini njegov plasman među 10 najboljih.

"Riskirao sam u prvoj vožnji, riskirat ću i u drugoj. Samo se nadam da neću ponoviti sitne pogreškice iz prve vožnje", rekao je Filip uoči druge vožnje, prenosi njegove riječi 24 sata.

Druga je vožnja bila na rasporedu u 13.30 sati, a ne u 13. 00 kako je bilo najavljeno. Razlog? U St. Moritzu je bio aeromiting i osam aviona, koji su preletjeli iznad staze, podigli su snijeg i došlo je do kvara na televizijskoj kameri.

Pogriješio u prvom dijelu staze u drugoj vožnji

I onda je došla na red ta druga vožnja u kojoj je Zubčić razočarao. Filip je u prvom dijelu staze u drugoj vožnji pogriješio i 14 stotinki prednosti, koliko je imao iz prve vožnje, pretvorilo se u zaostatak od 50 stotinki, pa 80, na kraju i iznad sekunde.

Nije to bilo dobro. Hrvatski skijaš tako je propustio veliku priliku da ostvari najbolji rezultat svoje karijere. Vrijedi spomenuti i kako Hirscher ima već sedam medalja sa svjetskih prvenstava, od toga četiri zlatne, a ovo mu je prvo zlato u veleslalomu.

Do kraja Svjetskog prvenstva u Sankt Moritzu ostala je još jedna disciplina, u subotu je na rasporedu ženski slalom, a u nedjelju muški.

SP, Sankt Moritz, veleslalom: 1. Marcel Hirscher (Aut) 2:13.31 2. Roland Leitinger (Aut) 2:13.56 3. Leif Kristian Haugen (Nor) 2:14.02 4. Henrik Kristoffersen (Nor) 2:14.07 5. Philipp Schoerghofer (Aut) 2:14.16 6. Matts Olsson (Šve) 2:14.24 7. Alexis Pinturault (Fra) 2:14.29 8. Justin Murisier (Švi) 2:14.30 9. Mathieu Faivre (Fra) 2:14.36 10. Riccardo Tonetti (Ita) 2:14.47 ... 19. FILIP ZUBČIĆ (HRV) 2:15.29