Ivica do bodova: 'Ovaj put i nije bilo tako loše'

Ivica Kostelić solidno je odvozio spust u Sočiju, završio je na 29. mjestu, sa 2.67 sekundi zaostatka za pobjednikom Feuzom.

11.2.2012.
11:17

Slavio je Švicarac Beat Feuz, koji je sa 100 novih bodova izbio na drugo mjesto u ukupnom poretku, odmah iza našeg Ivice. Na drugom mjestu spustaške utrke iznenađujuće je završio Kanađanin Thomsen (+0.27), dok je treći bio Francuz Theaux (+0.59).

"Ovaj put i nije bilo tako loše, no opet sam izgubio puno vremena na ravnici", izjavio je Kostelić.

Njegov timski kolega Natko Zrnčić-Dim bio je razočaran svojim 42. mjestom: "Slabo sam skijao i napravio jako puno pogrešaka. Jednostavno, nisam bio dobar. Izgleda da sam i dalje u slaboj formi."

U nedjelju se na olimpijskoj stazi u Sočiju vozi superkombinacija, bit će to Ivici prilika za osvajanje puno novih bodova. Svjetski kup skijaša, Soči, spust: 1. Feuz (Švi) 2:14.10 2. Thomsen (Kan) +0.27 3. Theaux (Fra) +0.59 4. Miller (SAD) +0.61 5. Janka (Švi) +0.65 6. Puchner (Aut) +0.74 7. Jansrud (Nor) +0.81 8. Kröll (Aut) +0.90 29. Kostelić (Hrva) +2.67... 42. Zrnčić-Dim (Hrv) +4.57... 46. Široki (Hrv) +7.63...

Redoslijed u spustu: 1. Cuche (Švi) 495 bodova 2. Kröll (Aut) 469 3. Feuz (Švi) 468 4. Miller (SAD) 383...

Ukupan redoslijed Svjetskog kupa: 1. Kostelić (Hrv) 943 boda 2. Feuz (Švi) 893 3. Hirscher (Aut) 825 4. Cuche (Švi) 661... Šesti je put u sedmoj ovosezonskoj slalomskoj utrci Svjetskog kupa za skijašice, voženoj u andorskoj Soldeu-Grandvaliri, pobjedu odnijela Austrijanka Marlies Schild.

Slavila je Schild s ukupnim vremenom 1:39.44 nakon što je u prvoj vožnji bila tek peta. Uvjerljivo je bila najbrža u drugoj vožnji u kojoj se jedina spustila ispod 50 sekundi (49.86) te dokazala neprikosnovenu slalomsku klasu.

Priliku za prvu slalomsku pobjedu sezone, te sedmu u karijeri, propustila je iskusna Finkinja Tanja Poutiainen, uvjerljivo vodeća nakon prve vožnje s 34 stotinke prednosti pred drugoplasiranom Njemicom Christinom Geiger, te čak 74 stotinke prednosti pred Schild. Onemogućio ju je žestok nalet vjetra koji je podigao snijeg zasmetavši joj pri pregledu staze i time je izbacivši sasvim iz ritma, nakon čega je pregazila vrata.

Odustala je prije nje i Geiger, tako da je drugo postolje u karijeri izborila 26-godišnja Šveđanka Frida Hansdotter, inače trećeplasirana nakon prve vožnje.

Austrijanka Kathrin Zettel s desetog se mjesta nakon prve vožnje probila na treće, a Francuskinja Nastasia Noens s 12. na četvrto.