ŠOK NA OLIMPIJSKIM IGRAMA / Barakude potopljene u Tokiju, Hrvatska ostala bez medalje: Epska bitka završila porazom, Krisztian Manhercz nas je uništio

Hrvatska je ispala s Olimpijskih igara

4.8.2021.
13:59

Četvrtfinale Olimpijskih igara

HRVATSKA - MAĐARSKA 11-15 (3-2, 2-5, 3-4, 3-4)

HRVATSKA: Bijač, Macan, Fatović 1, Lončar 1, Joković 1, Bukić¸4, Vukičević 1, Bušlje, Miloš 1, Vrlić, Obradović 2, Garcia

MAĐARSKA: Nagy, Angyal 1, Manhercz 7, Zalanki 1, Vamos 2, Hosnyanszky, Pasztor, Jansik 1 (1), Erdelyi 1, Varga 2, Mezei, Harai

SUCI: Dervieux (Francuska) i Ohme (Njemačka)

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Hrvatska 9/18, Mađarska 7/13

PETERCI: Hrvatska -, Mađarska 1/1

Hrvatska vaterpolo reprezentacija u srijedu je popodne izgubila četvrtfinalnu utakmicu OI-ja protiv Mađarske 15:11. Bijač je imao šest obrana, Luka Bukić zabio je četiri gola (4-5), ali nisu dečki mogli protiv ovako raspoložene Mađarske.

Ostali bez medalje

Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija nije se uspjela plasirati u polufinale olimpijskog turnira u Tokiju, u četvrtfinalu je bolja bila Mađarska sa 15-11 (2-3, 5-2, 4-3, 4-3).

OSTAO BEZ MEDALJE /

Huklek pojasnio razloge bolnog poraza: 'Zeznuo me u toj akciji, on je, da tako kažem, ljigav borac'

Hrvatski vaterpolisti tako neće nastaviti niz osvajanja olimpijskih odličja nakon zlata u Londonu 2012. i srebra u Rio de Janeiru 2016.

Luka Bukić postigao je četiri pogotka za Hrvatsku, Paulo Obradović je dodao dva, dok je u sastavu Mađarske Krisztian Manhercz sa sedam pogodaka iz osam udaraca.

Dvoboj protiv Mađarske dobro je počeo, golovima Vukičevića, Bukića i Obradovića, redom s igračem više u bazenu, Hrvatska je stalno bila u prednosti u prvoj četvrtini. Odlično raspoložen bio je i Bijač s četiri obrane na početku, no te njegove obrane nisu imale efekta jer su se lopte često odbijale Mađarima koji su poentirali iz drugih prilika.

Najraspoloženiji mađarski igrač Manhercz je s dva gola s igračem više početkom druge četvrtine preokrenuo rezultat, pa iako su Joković i Bukić vratili prednost Hrvatskoj već tada je bilo vidljivo kako se Mađarska diže u igri, a Hrvatska pada. Manhercz je još jendim golom s igračem više poravnao na 5-5, a do kraja prvog poluvremena su Angyal i Varga odveli Mađarsku na 7-5.

8-8 sredinom treće četvrtine

Sredinom treće četvrtine Miloš je pogodio za 8-8, no uslijedila je nova mađarska serija od tri gola preko Manhercza, Erdelyija i Vamosa, koji je rasparao mrežu iza Bijača u posljednjim sekundama te dionice.

Tri pogotka zaostatka u samo jednoj četvrtini vrlo se teško stižu, pa se to nije dogodilo niti u ovoj utakmici. Štoviše, Mađari su povećali prednost i na četiri razlike te na kraju mirno priveli dvoboj kraju.

Mađarska će tako u polufinalu igrati protiv Grčke koja je ranije u srijedu u četvrtfinalu svladala Crnu Goru sa 10-4, dok će Hrvatska u petak od 7 sati igrati protiv Crne Gore u razigravanju za plasman od petog do osmog mjesta.

Drugi polufinalni par čine Srbija i Španjolska, Srbija je sa 10-6 svladala Italiju, a Španjolska sa 12-8 SAD.

Gotova je utakmica.

Četvrta četvrtina

4.33 - Mađari se vraćaju na +4. - 13:9.

6.30 - Odlazi Mađarska na +4 - 12:8.

7.57 - Luka Bukić donosi prvi napad za Barakude.

Treća četvrtina

0.4 - 11:8 za Mađarsku, 6-11 realizacija igrača više za Mađare. Nije dobro.

1.47 - Mađarska ima opet +2. - 10:8.

3.18 - Mađari opet imaju prednost - 9:8.

4.58 - Paaaulooo Obradović zabija svoj drugi gol na utakmici za minus 1 - 8:7.

5.45- Ne, ma ne, Zalanki vraća na +2 Mađarske. Zalanki je ovo prvi gol, 4-17 realizacija na turniru. Za njega to je debelo ispod prosjeka.

6.26 - Luka Bukić zabija za 7:6. Smanjili smo na -1, pomoć od VAR-a.

6.55 - Igrač više za naše.

Druga četvrtina

Kraj četvrtine.

0.04 - Varga pogađa strašan gol, plivački nas Mađari uništavaju. 7:5 je za Mađarsku. Tri pogotka u nizu za Mađare.

0.16 - Paulo Obradović promašuje šut iz daljine na igrača manje.

0.46 - Krasna akcija Mađara za 6:5.

3.05 - Sad griješi Bukić kod dodavanja, najlošije odigran igrač više u utakmici za naše.

3.43 - Manherzc je dao gol. Već četvrti, ima realizaciju 4 od pet. Strašno - 5:5.

4.07 - Lukaaaaa Buuukić na asistenciju Fatovića za 5:4 Hrvatske.

5.12 - Evooo gaaaaa, 4:4. Marko Joković. Nastavlja se igra gol za gol.

5.35 - Mađari vode sa 4:3. Prvi put da su Mađari u prednosti.

7.04 - Manhrezc zabija svoj drugi gol za 3:3.

Hrvatska ponovno ima prvi napad.

Prva četvrtina:

0.45 - Tako je, Paulo Obradović, bravo medo, 3:2 za Hrvatsku.

1.15 - Nevjerojatno, Varga je opet ostao sam i zabio za 2:2. Dečki, uozbiljite se. Nikako ne možete to raditi, Vargu samog ostavljati.

2.22: Evo nam Luke, iskorišten igrač više za 2:1 za Hrvatsku. Luka Bukić je sad na 14 golova za reprezentaciju. Bravo kralju!

3.01 - Luka Bukić se zabio, ali poništava se gol. Preblizu je bio golu u trenutku primanja lopte u ruke. Šteta...

4.50 - Bijaaač brani čisti zicer, kakva obrana. Lopta je došla do Mađara, opet brani Bijač ali lopta je ipak u golu. 1-1.

5.19 - Vukičević je promašio za 2:0.

5.51 - Strašna obrana Bijača.

6.43 - Goool - vodimo 1:0. Ante Vukičević probio je mađarskog golmana.

6.47 - Imamo igrača više.

Počela je utakmica. Sretno Barakude.

Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija danas na OI-ju u Tokiju igra četvrtfinalni dvoboj protiv Mađarske. Ako pobijedi jaku Mađarsku, hrvatska vaterpolo reprezentacija igrat će protiv Grčke, koja je bila bolja od Crne Gore.

Grčka u polufinalu

Grčka je do pobjede stigla prvenstveno sjajnom igrom u obrani koja ju krasi od početka natjecanja, od sredine prve pa do pred kraj treće četvrtine 20 minuta nije primila pogodak, ponovno je odličan bio vratar Emmanouil Zerdevas, dok se za pogotke pobrinuo Konstantinos Genidounias s pet golova. U sastavu Crne Gore jedini dvostruki strijelac bio je Aleksandar Ivović.

I Španjolska u polufinalu

Za Grčku je ovo drugi prolazak u polufinale OI u povijesti, prvi put to joj je uspjelo u Ateni 2004. kada je završila četvrta.

Suparnik Grčke u polufinalu bit će bolji iz dvobja Hrvatska - Mađarska koji je na programu od 12.50 sati.

Ranije u srijedu u polufinale se plasirala i Španjolska 12-8 (3-3, 3-3, 1-0, 5-2) pobjedom protiv SAD. Španjolska će u polufinalu igrati protiv pobjednika susreta Italija - Srbija.

Pratite Olimpijske igre na Eurosportu u sklopu PLAY Premium proširenog plana.