Nikica Jelavić nastavio je svoj fenomenalan golgeterski niz. U pretposljednjem kolu škotske lige Rangers je slavio protiv Dundee Uniteda, a mrežu gostiju svojim 15.

11.5.2011.
10:55

U 37. kolu škotskog Premiershipa nogometaši Glasgow Rangersa došli su na korak do obrane naslova. Rezultatom 2:0 na Ibroxu pao je Dundee United.

Momčad Waltera Smitha po običaju je predvodio napadač hrvatske reprezentacije Nikica Jelavić, koji je u 21. minuti prekrasnim udarcem glavom doveo domaćine u vodstvo.

Četiri minute poslije konačan rezultat postavio je Kyle Lafferty. Bivši hajdukovac bio je jedan od ponajboljih igrača na terenu.

Osim pogotka, sudjelovao je u nekoliko odličnih akcija i u par navrata stavljao na muke gostujućeg vratara. U 86. minuti uz ovacije cijelog stadiona zamijenio ga je El-Hadji Diouf.

Rangers je na taj način kolo prije kraja pobjegao na četiri boda prednosti Celticu koji ima utakmicu manje. Ukoliko najljući rival izgubi protiv Heartsa, slavlje može početi.

U protivnom Rangers u posljednjem kolu ima šansu pobjedom na gostovanju kod Kilmarnocka doći do novog naslova prvaka.