Mjesto održavanja utakmice: Poljud (Split)

Sudac: Luca Pairetto (Italija)

Hajduk - Ružomberok 0-1

Hajduk: Lučić - Moufi, Uremović, Šarlija, Melnjak - Rakitić, Pukštas -Sanyang - Livaja, Sahiti - Trajkovski

Ružomberok: Fruhwald - Gabriel, Maly, Mojžiš - Gomola, Lavrinčik, Luteran, Madlenak - Hladik, Chrien, Chobot

Hajduk je na Veliku Gospu ispao iz Europe. Nakon Osijeka koji je isto ispao iz Europe nešto ranije, splitski bili su također razočarali. S tim da Osijek nije razočarao, nego je odigrao nevjerojatnu utakmicu. Samo, nisu imali sreće. Rijeka će u play-off Konferecijske lige, Elfborg je bio bolji u Švedskoj. Znači, sva tri hrvatska kluba su danas izgubila.

Nogometaši splitskog Hajduka svoj nastup u kvalifikacijama Konferencijske lige završili su 0-1 (0-1) domaćim porazom od slovačkog Ružomberoka u uzvratnom susretu 3. pretkola.

Kako je prva utakmica prije tjedan dana u Slovačkoj završila bez pogodaka, Ružomberoku je jedan pogodak bio dovoljan za prolaz. A taj gol nije zabio nitko od igrača Ružomberoka već je Zvonimir Šarlija u samom otvaranju dvoboja, u 5. minuti, nespretnom reakcijom zatresao vlastitu mrežu. Trajkovski je tragičar Hajduka, ispromašivao se neviđeno.

I u najavi utakmice bilo je naglašeno kako je Ružomberok najopasniji nakon udaraca iz kuta, a upravo nakon kornera gosti su i došli do gola. Nakon što je njihov napadač bio najviši u skoku, lopta je pala u peterac gdje je Šarlija pokušao izbiti loptu, ali ju je zahvatio na način da je ona završila u samom kutu gola.

Hajduk je do kraja prvog poluvremena stvorio nekoliko odličnih prilika, ali ni Pukštas ni Livaja niti Banda nisu znali pronaći put lopti do mreže iza Fruhwalda.

U drugom poluvremenu Ružomberok se povukao u "bunker" kojega Hajduk nije znao probiti.

Ostaje žal za ovakvim oproštajem Hajduka od Europe jer ga je u slučaju prolaska u 4. pretkolu očekivao dvoboj s armenskom Noom koja je uspjela izbaciti mnogo opasniji grčki AEK.

98' - Gotova je utakmica. Hajduk na Veliku Gospu ispao iz Europe od Ružomberoka.

94' - Nastavljen je dvoboj. Nadoknadit će se sve.

93' - Zapadna tribina se počela prazniti. Niti malo navijači, niti malo odano i vjerno.

92' - Klasični grčevi za ovu situaciju i period utakmice. Jedan od nogometaša Ružomberoka se izležava. Kao, nije mu dobro.

90' - Igrat će se 6 minuta nadoknade. Šest minuta nade za Hajduk.

85' - Trajkovski je opet promašio zicer. Uz nesretnog, ali požrtvovnog Zvonimira Šarliju, Trajkovski je tragičar utakmice za Hajduk, ako ovako ostane.

84' - Antunović ulazi, Moufi izlazi. Napadač za beka.

80' - Evo nas u zadnjih 10 minuta plus sudačka nadoknada.

76' - Rakitić i Sahiti izlaze, Krovinović i Durdov ulaze. Durdov ima 16 godina i krilni je napadač, najveći dobitnik ljetnih priprema. Pljesak Gattusu da ovaj potez, mladima se treba dati šansa.

72' - Korner za Splićane. Udarac s deset metara nakon ubačaja, odlazi to iznad gola. Slijedi cooling break.

70' - Nema penala za Hajduka. Kalik je pao, ali Pairetto i VAR soba kažu nema faula.

69' - Loš pokušaj Uremovića, napucao je loptu nigdje naprijed, valjda nekom tamo na jugoistoku.

68' - Ružomberok kontrolira utakmicu.

64' - Publika sad navijanjem pokušava pomoći Livaji i ekipi. Čuje se jače, ali kao da navijanje ne čuju igrači na terenu. Jer, oni stoje, dok krilni nogometaš slovačke ekipe ubacuje neometano.

62' - Kalikov pokušaj odlaz u vanjski gornji dio mreže. Nervoza je sve veća na Poljudu, zabrinutost se može rezati nožem.

60' - Ostaje 0-1, Sahitijev udarac odlazi pored gola.

56' - Cure minute, FC Noa, druga momčad Armenije, čeka u daljnjoj fazi natjecanja.

51' - Ružomberok je imao sad šansu, ali spetljali su se. Čisti to Hajduk na sigurno.

49' - Hajduk napada, Melnjak kreće naprijed. Očekuju se dvije promjene u Hajduku. Kalik i Ismael Dialo se očekuu unutra. Sanyag izlazi kao i Melnjak.

46' - Počeo je drugi dio. Publika se nada boljem rezultatu. Nema promjena.

SPARNA LJETNA NOĆ /

Torcida podigla koreografiju, pa se šokirala koju minutu poslije

45'+2 - Gotov je prvi dio. Hajduk gubi 1-0 od Ružomberoka.

47' - Korner za Ružomberok. Iz jedinog dosad su zabili. I ubačena lopta leti na prvu i Lučić refleksno brani. Auuu, skoro dobio Hajduk i drugi gol iz kornera.

45' - Igrat će se još 4 minute.

39' - Fruhwald je opet skinuo, ovog puta Melnjaku. Livaja i Sahiti su bili tu u prilici. Neće, pa neće.

Ultrasi iz Slovačke, grada Ružomberoka.

38' - Ipak bi bilo zaleđe da je i bio gol. Ali, svašta se događa.

37' - Trajkovski je promašio nemoguće, jedan na jedan je imao, svi smo valjda vidjeli loptu u mreži i pored gola to ode.

35' - Nova šansa za Hajduk, deveta i ništa. Livaja je efektno htio završiti, a Fruhwald je pročitao njegovu namjeru. Hajduk 9-0 u udarcima na gol, a gubi 1-0.

32' - Livaja glavom mrvicu pored gola, gađao je suprotni kut s ruba peterca. Rakitić je dobro ubacio iz kornera. 8-0 u udarcima, 4-0 u okvir vrata za Hajduk, a Ružomberok vodi 1-0. Šokirani su hajdukovci i frapirani, kao i dio novinara. To je nogomet.

23' - Poljudski Sjever pokušava davati ton navijanju, čuju se bubnjevi i navijanje samo dijela tribine, uz žamor na stadionu. To znači da je ostatak publike uglavnom šokirano prati dvoboj. Ne navija, nego ljudi imaju mrke poglede.

19' - Hajduk je propustio još jednu dobru šansu, malo je mirnoće i koncentracije nedostajalo u završnici kod hajdukovaca.

21.16 - I Rijeka nije uspjela izboriti play-off Europa lige. Nogometaši Rijeke poraženi su sa 2-0 (0-0) od Elfsborga na gostovanju u Borasu, čime je švedska momčad s ukupnih 3-1 izborila doigravanje za grupnu fazu Europske lige, a Riječani će se pokušati kvalificirati za jednu od skupina Konferencijske lige.Više o porazu Rijeke u Švedskoj tome čitajte - OVDJE.

15' - Prva šansa za Hajduk, Pukštas je bio kratak na drugoj stativi. Publika je skočila na noge.

21.15 - Šteta, ništa od playoffa KL-a za Osijek. Ispali su od Zire nakon dramatičnih penala. Ljudi dragi, bez riječi smo, srce lupa, hoće iskočiti. Šteta, baš šteta. Glavu gore Osječani, zaslužili ste pljesak. OVDJE čitajte što se sve događalo.

21.13 - Što se događa u lutriji jedanaesteraca na utakmici Zire i Osijeka ljudi dragi, ovo se rijetko viđa. Jao, jao, jao, teško je opisati događanja i dramu. Ljudi dragi, jedan će čovjek ući u povijest nogometa na račun nogometaša Osijeka. OVDJE pratite dramatične penale.

11' - Zvonimir Šarlija je nakon jednog duela ostao ležati na travnjaku, izvrnuo je gležanj, čini se. Uf, ružni prizori na Poljudu.

8' - Prekid, korner za Ružomberok. Imaju blagu inicijativu sad. Prekidi su opasni i nevjerojatno su zabili, jao... autogol Šarlije. Prvi korner i odmah dobije Hajduk gol.

5' - Nema još nikakvih pokušaja Hajduka. Slovaci su agresivni dosta, plan im je izdržati prvih 20 minuta naleta.

2' - Mala pogreška Hajduka, ali nema opasnosti za Bijele. Ide napad Hajduk.

1' - Po prvi put od prve minute vidimo novi Hajduk s Livajom na poziciji polušpice, a Trajkovski i Livaja danas će starati po prvi put jedan uz drugog u ovoj varijanti. Sahiti će igrati uz njih naprijed.

1' - Počela je utakmica na Poljudu.

20.58 - Igrači upravo izlaze na teren uz Dalmacijo, moja ružo procvala. Sprema se koreografija.

20.37 - Dalmatinski portal navodi da mladi i talentirani Niko Sigur nije u sastavu zbog ozljede zadnje lože koju je zadobio na posljednjem treningu.

19.45 - Dobro večer dragi čitatelji Net.hr-a. Stigli su sastavi za večerašnju utakmicu na Poljudu koju pratimo. Trener Gattuso odlučio se za nešto ofenzivniju varijantu, namjera mu je što prije zabiti gol po mogućnosti, ili ga bar zabiti i dobiti na kraju, biko kad, samo da se dobije. Na klupi je ostao Filip Krovinović, Trajkovski će preuzeti ulogu u špici, dok će Livaja biti desetka iza napadača.

Hajduk večeras od 21.00 na ispunjenom Poljudu igra bitnu europsku utakmicu protiv slovačkog Ružomberoka.

Nakon nule u prvom srazu u Ružomberoku prije 7 dana, Bijeli moraju dobiti ako misle proći dalje. Situacija nije idealna. Hajduk je na meti kritika zbog neuvjerljivog ulaska u sezonu, a uz to glavna tema je odlazak Ivana Perišića iz Hajduka, te strogoća i čvrsti karakter trenera prve momčadi Bijelih Gennara Gattusa.

POGLEDAJTE VIDEO: Hit trener u studiju Net.hr: 'Stalno su neki kivni na suce. Pogledajmo prvo u svoje dvorište'