TU JE DOKAZ: / Cristiano Ronaldo ovako lošu utakmicu u Realu još nije odigrao

14.3.2016.
20:00
AFP, JORGE GUERRERO

Bio je to još jedan u nizu ovosezonskih ogleda u kojem je Cristiano Ronaldo propustio postići gol.

Statistiku nabildao protiv Espanyola i Celte

Premda mu je prosjek golova i dalje na zavidnoj razini, a postigao ih je 27 u 29 ligaških ogleda, valja znati da portugalski napadač madridskog Reala u ovoj sezoni put lopti u mrežu nije našao na čak petnaest utakmica. Svoju je statistiku 'bildao' u utakmicama protiv, primjerice, Espanyola (osam golova u dvije utakmice) i Celte (pet pogodaka u dvije utakmice), no u istom nije uspio protiv nedjeljnog suparnika.

I ne samo to, bio je jedan od najslabijih pojedinaca susreta čemu u prilog govori i sljedeći podatak: U 90 minuta igre samo je 28 puta loptu proslijedio suigračima što mu je negativan rekord u dresu Reala u utakmicama u punoj minutaži. Onaj prijašnji datira također iz ove sezone i 1:1 remija protiv Malage u kojoj je ostvario 37 dodavanja.