RAKITIĆ SRUŠIO 'STARU DAMU' / Sevilla i Roma u finalu Europske lige. Juventus ispao nakon drame u Andaluziji, Jose Mourinho 'bunkerom' do finala

Tekstualni prijenos uzvratne utakmice polufinala Europske lige Sevilla - Juventus i kretanje rezultata na dvoboju Bayer Leverkusen - Roma mogli ste pratiti na portalu Net.hr

18.5.2023.
20:03

SMomčadi Seville i Rome borit će se 31. svibnja na Puskas Areni u Budimpešti za naslov pobjednika nogometne Europske lige, što su Rimljani zaslužili odigravši 0-0 u uzvratu polufinala protiv Bayera u Leverkusenu, a Andalužani su u produžetku pred svojim navijačima svladali Juventus sa 2-1.

'TO NIJE ISTINA!' /

Iz Manchester Cityja stigla snažna poruka dan nakon 'demoliranja' Real Madrida i plasmana u finale Lige prvaka

Nogometaši Rome su do svog prvog finala u Europskoj ligi stigli obranivši prednost od 1-0 u iz prvog dvoboja. Statistika je bila u potpunosti na strani njemačke momčadi, koja je imala čak 23 udarca prema vratima, šest unutar okvira, ali nijedna lopta nije završila u mreži.

Momčad Josea Mourinha je imala tek jedan udarac, a i taj je bio neprecizan. Tako će portugalski stručnjak, koji je s Romom prošle sezone osvojio prvo izdanje Uefine Konferencijske lige, imat će priliku osvojiti i Europsku ligu po prvi put u klupskoj povijesti.

Za razliku od Rimljana, Sevilla će po peti put imati priliku osvojiti pehar koji je momčad iz Andaluzije osvajala tri godine zaredom (2014. - 2016.) te još jednom 2020., a prethodno je dvaput osvajala i Kup Uefa (2006. i 2007.) koji je bio preteča Europske lige.

Sevilla je spriječila talijansko finale u Budimpešti, iako je Juventus u 65. minuti bio blizu tom cilju, kad je Dušan Vlahović zatresao mrežu domaće momčadi na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan, samo dvije minute nakon što je ušao u igru.

U tom trenutku je torinska momčad imala prednost od 2-1, uz onih 1-1 iz prve utakmice. No, momčad Massimiliana Allegrija je u finalu bila svega šest minuta.

Argentinac Erik Lamela u igru je ušao u 70. minuti, što će se pokazati kao proročanski potez Sevillinog trenera Josea Mendilibara. Već u sljedećoj minuti Lamela je asistirao, a Suso postigao izjednačujući pogodak koji je Sevilli donio produžetak.

Već u petoj minuti dodanog vremena Lamela je na ubačaj Gila svladao gostujućeg vratara i postavio konačnih 2-1, dovoljnih za sedmo Sevillino finale u kojem će pokušati zadržati stopostotni učinak.

Jedino što je donekle pokvarilo ovu pobjedu Andalužana je nesmotreno zarađeno isključenje Marcosa Acune u 115. minuti, kad mu je nizozemski sudac Makkelie pokazao drugi žuti karton zbog zadržavanja igre pa Argentinac neće konkurirati za sastav na finalu protiv Rome 31. svibnja u Budimpešti.

No, tamo će svakako biti nekadašnji hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić koji je odigrao sve minute uzvratnog dvoboja i bio jedan od najboljih igrača Seville. Rakitiću će ovo biti drugo finale sa Sevillom, s kojom je 2014. osvojio prvi od četiri naslova u Europskoj ligi i kao kapetan podignuo veliki pobjednički trofej.

Europska liga, uzvratne utakmice polufinala

Sevilla - Juventus 2:1 (ukupno 3:2)

Sevilla: Bounou; Jesus Navas, Badé, Gudelj, Acuña; Fernando, Torres, Rakitić; Ocampos, Bryan Gil; En-Nesyri

Juventus: Szczesny; Gatti, Bremer, Danilo; Cuadrado, Fagioli, Locatelli, Rabiot, Iling-Junior; Di Maria; Kean

Bayer Leverkusen - Roma 0:0 (ukupno 0:1)

120+4 KRAJ UTAKMICE Sevilla je pobijedila 2:1 i prošla u finale Europske lige!

116' ISKLJUČENJE Sevilla ima igrača manje, Acuna je dobio drugi žuti.

115' Rakitić je opet na nogama i igra je nastvljena.

114' Naš Rakitić je sada nakon jednog starta pao na travnjak i zatražio liječničku pomoć pa je igra zaustavljena.

110' Igra se dosta grubo, sudac ima pune ruke posla.

105' Kraj prvog produžetka.

95' GOOOOL Nakon pet minuta igre u produžetku Sevilla je zabila za 2:1, Lamela je strijelac!

90 + 9' Gotova je utakmica u Leverkusenu, završila je 0:0, Roma je u finalu!

Nogometaši Rome prvi su finalisti Europske lige nakon što su u uzvratnom polufinalnom dvoboju odigrala protiv Bayera u Leverkusenu 0-0 i time obranila prednost od 1-0 iz prvog dvoboja. Statistika je bila u potpunosti na strani njemačke momčadi, koja je imala čak 23 udarca prema vratima, šest unutar okvira, ali nijedna lopta nije završila u mreži. Momčad Josea Mourinha je imala tek jedan udarac, a i taj je bio neprecizan. Jose Mourinho, koji je s Romom prošle sezone osvojio prvo izdanje Uefine Konferencijske lige, imat će priliku 31. svibnja osvojiti i Europsku ligu na Puškaš Areni u Budimpešti, protiv pobjednika dvoboja Seville i Juventusa

90' + 5' Rezultatom 1:1 završen je regualrni dio utkakmice u Sevilli, igrat će se produžeci.

82' Napetost je na vrhuncu, ušli smo u samu završnicu utakmice u Sevilli i sijeva sa svih strana.

72' GOOOL Sevilla je izjednačila. Suso je poravnao rezultat.

65' GOOOOL Juve je poveo, zabio je Vlahović, koji je ušao u igru samo minutu ranije. Danilo je poslao visoku loptu prema Rabiotu, on ubacio s desne strane prema sredini i pronašao Vlahovića koji sigurno zabija.

55' Prvi u drugom poluvremenu prijeti Juventus. Pucao je iz daljine Rabiot, ali zamalo promašuje okvir gola.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme. Nije bilo goova niti u jednoj utakmici.

30' Sevilla je umalo povela. Ocampos je pucao, a Szcesny sjajno obranio. Uključio se i VAR, provjeravalo se je li lopta prešla gol ctu, ali nema promjene rezultata.

16' Velika prilika za Juve. Gatti je pucao glavom nakon kornera, Bounou sjajno brani.

9' Rakitić je izveo iz slobodni udarac na rubu Juveovog šesnaesterca. Kean akrobatski čisti.

5' Nema velikih prilika na samom startu.

1' Počele su utakmice u Sevilli i Leverkusenu.

________________________________________________

20.00 Stigli su sastavi, Ivan Rakitić predvodi Sevillu protiv Juventusa.

___________________________________________________________

Nakon što su ranije ovoga tjedna talijanski Inter i engleski Manchester City izborili plasman u finale Lige prvaka, u četvrtak navečer ćemo doznati tko će igrati finale Europske lige.

U uzvratnim utakmicama polufinala Sevilla dočekuje Juventus (rezultat prve utakmice 1:1) i tajilanska Roma s jednim pogotkom prednosti gostuje u Njemačkoj kod Bayer Leverkusena.

U prvom susretu polufinala Europske lige Juventus i Sevilla su u Torinu odigrali 1-1. Sevilla je povela u 26. minuti golom Youssefa En Nesyrija, a u šestoj minuti nadoknade izjednačio je Federico Gati. Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić za Sevillu je u odigrao cijelu utakmicu u torinu, a njegov nastup od prve minute očekuje se i u uzvratu.

U drugom susretu večeri Roma je pobijedila Bayer Leverkusen sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Edoardo Bove u 62. minuti.

Finale Europske lige je 31. svibnja u Budimpešti.