PODJELA BODOVA / Rijeka ide stopama Osijeka: Poveli su krasnim pogotkom, ali je Gorica stigla do izjednačenja na Rujevici

Zaključeno je još jedno kolo HNL-a

31.7.2022.
23:08
Goran Kovacic/PIXSELL

U posljednja dva susreta 3. kola Prve HNL nije bilo pobjednika, Rijeka je na Rujevici odigrala 1-1 protiv Gorice, dok su Osijek i Slaven Belupo u Gradskom vrtu odigrali bez golova.

NIJE IH IŠLO /

Oglasio se Bjelica nakon novog kiksa Osijeka: Je li svima dao do znanja da ne namjerava otići?

Rijeka i Osijek nisu se uspjeli oporaviti niti iskupiti svojim navijačima nakon ispadanja iz Europe.

Rijeka je u svom drugom ligaškom ogledu ove sezone remizirala protiv Gorice (1-1), dok su Osijek i Slaven Belupo odigrali bez golova.

Rijeka i Osijek prosipali bodove

Prvo uzbuđenje na Rujevici vidjeli smo u 22. minuti kada je Matija Frigan srušen u kaznenom prostoru, a sudac Tihomir Pejin pokazao na bijelu točku. Međutim, nakon VAR provjere poništio je svoju odluku.

Rijeka je ipak povela u 39. minuti preko Frigana. Ampem je na sredini terena presjekao loptu, proigrao Frigana, koji je pucao sa 20 metara pogodivši od vratnice za vodstvo 1-0.

Gosti su uspjeli izjednačiti u 77. minuti golom Anthonyja Kalika. Slovak Matuš Vojtko je ubacio s lijeve strane, a australski veznjak poodio za 1-1.

U ranije odigranom susretu Osijek i Slaven Belupo su na stadionu Gradski vrt odigrali bez golova.

Nakon ligaškog poraza od Lokomotive (1-2), te šokantnog ispadanja iz Europe od kazahstanskog Kizilžara, Osijek je nastavio s razočaravajućim predstavama i protiv Slaven Belupa. Ovaj rezultat sasvim sigurno će dodatno pojačati pritisak na trenera Nenada Bjelicu kojem se trese pozicija.

Hajduk i Dinamo slavili

U subotu je Hajduk na gostovanju porazio Varaždin sa 2-0, a oba gola zabio je Marko Livaja (29, 45).

Pobjedu je ostvario i Dinamo koju je u petak na stadionu Maksimir porazio Istru 1961 sa 4-1 upisavši i treću pobjedu na startu prvenstva.

Golove za Dinamo zabili su Mislav Oršić (11-11m), Boško Šutalo (32), Petar Bočkaj (80) i Mahir Emreli (87), dok je za goste zabio Mounsef Bakrar (84).

U prvom susretu trećeg kola Šibenik je na stadionu Šubićevac pobijedio Lokomotivu sa 2-1 ostvarivši prvu pobjedu ove sezone.

Šibenik je poveo 2-0 golovima Duje Čopa (38) i Bernarda Matića (74), dok je za goste zabio Sandro Kulenović (80-11m).

Na ljestvici vodi Dinamo s devet bodova, Hajduk iz dvije utakmice ima šest bodova, dok Rijeka, Osijek, Šibenik i Slaven Belupo imaju po četiri boda. Istra je na začelju s tri poraza.