RAPSODIJA MODRIH / Dinamo 'razbio' Istru na Maksimiru: Bočkaj asistirao pa postigao gol, Boško Šutalo zabio u debiju

Tekstualni prijenos utakmice Dinamo - Istra mogli ste pratiti na portalu Net.hr

29.7.2022.
23:00
PIXSELL

Nogometaši zagrebačkog Dinama upisali su i treću pobjedu na startu prvenstva nakon što su na stadionu Maksimir porazili Istru 1961 sa 4-1.

DRAMA NA ŠUBIĆEVCU /

Šibenčani u 'ludoj' utakmici srušili Lokomotivu, gostima poništen gol za izjednačenje u devetoj minuti sudačke nadoknade

"Modri" su na otvaranju sezone pobijedili Lokomotivu sa 3-2, potom su porazili Slaven Belupo sa 5-1, da bi večeras bili bolji i od Istre 1961.

Čačić odmarao igrače

Hrvatski prvak je dominirao veći dio utakmice i rutinski je stigao do novih bodova. Već u utorak momčad Ante Čačića gostuje kod Ludogorca pa niti ne čudi što je Dinamov strateg izmiješao sastav odmorivši neke igrače.

Dinamo je poveo već u 11. minuti golom Mislava Oršića iz jedanaesterca. Marin je srušio Moharramija, sudac je pokazao na bijelu točku, a Oršić je bio siguran.

U 32. minuti Boško Šutalo je u svom debiju zabio za 2-0. Bočkaj je ubacio iz slobodnog udarca, a Šutalo glavom pogodio za 2-0.

U nastavku susreta Bočkaj je u 80. minuti zabio za 3-0, Bakrar je četiri minute kasnije smanjio, a točku na "I" stavio je Mahir Emreli zabivši za 4-1 u 88. minuti.

_______________________________________________________________________

SuperSport HNL, 3. kolo

Dinamo - Istra 1961 4:1 (Oršić 11' (p), Šutalo 33', Bočkaj 80', Emreli 86'; Bakrar 84')

Dinamo: Livaković; Moharrami, B. Šutalo, Dilaver, Bočkaj; Ademi Ivanušec, Menalo, Baturina, Oršić; Drmić

Istra 1961: Majkić; Hujber, Marešić, M. Perković, Marin; Galilea, Mlinar, Žgomba; V. Petković, Kadušić: Barišić

90' + 3' Kraj utakmice, Dinamo je pobijedio 4:1.

90' Skoro je Dinamo zabio i peti gol. Marin je opasno pucao, ali brani Majkić.

88' GOOOL Dinamo je zabio četvrti gol. Zabio je Emreli, koji je maloprije ušao i već dva puta zatresao mrežu Istre, ali samo će mu posljednji gol biti priznat.

86' Ponovno se trese mreža Istre, ali gol je poništen zbog zaleđa Emrelija.

83' GOOOL Istra je smanjila, zabio je Bakrar nakon kornera.

80' GOOOL Bočkaj zabija za 3:0, prošao je po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac i s pet metara zakucao loptu u bliži kut.

76' Trese se greda Istre. Marin je pucao glavom nakon ubačaja Bočkaja i pogodio okvir gola.

75' Stopostotna šansa za Dinamo. Drmić se sjurio sam prema golu i pucao, a Majkić uspio obraniti.

72' Šansa za Dinamo. Moharrami je ubacio, a Baturina pucao glavom, no njegov udarac ne ide u okvir gola.

68' Već dugo nismo vidjeli neku zanimljivost na terenu, Dinamo mirno kontrolira utakmicu, a Istra je bezopasna.

60' Tri promjene u Dinamu. Izlaze Dilaver, Menalo i Šutalo, a ulaze Lauritsen, Ristovski i Marin. Čačić je očito odlučio sačuvati zvijezde za Ludogorec.

56' Oršić je prošao i ubacio prema Menalu, koji puca, ali nije precizan.

54' Gužva u šesnaestercu Dinama, ali niti jedan igrač gostiju nije uspio stići do lopte.

50' Dinamo je puno mirnije ušao u drugo poluvrijeme, Istra ima inicijativu na terenu.

49' Istra je prva zaprijetila u nastavku udarcem iz daljine koji Livaković bez poteškoća brani.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Čačić je napravio jednu promjenu, Mišić je ušao umjesto Ademija.

45' + 3' Mlinar je izveo slobodni udarac i pucao preko gola isudac ubrzo nakon toga svira kraj poluvremena.

45' Slobodan udarac za Istru na rubu Dinamovog Šesnaesterca zbog faula Moharramija na Petkoviću, koji je nakon duela pao u kazneni prostor. VAR je dugo provjeravao je li ipak bila riječ o jedanaestercu, no na kraju je zaključeno da je faul bio izvan šesnaesterca.

44' Petković je pucao iz slobodnog udarca, ali nije to bilo opasno.

37' Imao je sada posla Dominik Livaković, prvo je zaustavio ostar ubačaj Hujbera pa malo kasnije obranio šut Barišića.

33' GOOL Dinamo vodi 2:0, zabio je Boško Šutalo! Bočkaj je sjajno ubacio iz slobodnog udarca i lopta dolazi do Šutala koji je glavom pogađa za povećanje vodstva.

31' Dinamo u potpunosti kontrolira utakmicu, čini se kao da je pitanje vremena kada će ponovno zabiti.

24' Istra još nije pokazala ama baš ništa prema naprijed.

19' Ogromna šansa za Dinamo, Menalo je sjajno prošao i uposlio Oršića koji puca s ruba šesnaesterca, ali nije precizan.

14' Modri nakon vodstva nisu spustili "u nižu brzinu", već pokušavaju što prije doći i do drugog pogotka.

11' GOOOOL Dinamo je poveo! Oršić je zabio za 1:0 iz penala. Najstrožu kaznu je skrivio Marin koji je u šesnaestercu srušio Moharramija.

9' Dinamo ponovno prijeti. Menalo je sjajno ubacio, no Oršić nije uspio stići do lopte.

4' Prvi pokušaj na utakmici. Moharrami je uposlio Ademija, no njegov šut nije bio opasan.

3' Modri su od prve sekunde krenuli u napad, Puljani se disciplinirano brane.

1' Počela je utakmica na Maksimiru.

20.00 Stigli su sastavi. Za Dinamo će debitirati branič Boško Šutalo, a u napadu je trener Ante Čačić odlučio prednost dati Josipu Drmiću. Bruno Petković je na klupi.

_____________________________________________________________________

U drugoj utakmici 3. kola HNL-a u petak (21 sat) na Maksimiru će se susresti momčadi aktualnog prvaka, zagrebačkog Dinama, i Istre 1961.

Dinamo je sa šest bodova, tri više od drugog Hajduka, prvoplasirana momčad na ljestvici, dok je Istra posljednja bez ijednog boda na kontu.

Modri u ovu utakmicu ulaze nakon pobjede nad makedonskim Škupijem u utorak i plasmana u 3. pretkolo Lige prvaka, gdje će u sljedeći utorak odmjeriti snage s bugarskim Ludogorecom.

"Svaka je utakmica zahtjevna pa tako i ova. Vraćamo se domaćem natjecanju koje je za nas iznimno važno, čak primarno, želimo zadržati čelnu poziciju, a to u dinamici osvajanja bodova znači da nam je potrebna pobjeda. Čeka nas Istra koja, po meni, ima puno bolju igru nego što to pokazuje rezultat. U prva dva kola upisali su oba poraza i kao takvi će sigurno učiniti sve da dođu do prvih bodova ili boda. Imamo iskustvo iz prošlog prvenstva kad su nas uspjeli ovdje iznenaditi. Ali, vjerujem u našu momčad, da će dečki biti dovoljno ozbiljni i mobilni da će odraditi utakmicu na zadovoljavajući način i da će to biti dobra priprema za utorak kad nas čeka bugarski Ludogorets", najavio je utakmicu s Istrom trener Dinama Ante Čačić, a strateg Puljana Gonzalo Garcia je izjavio:

"U petak nas čeka posebno zahtjevna utakmica protiv jedne od najjačih i najboljih ekipa lige. S druge strane to je prilika i da mi poprimimo svoj pravi oblik i dovedemo se u bolju formu. Ne smijemo misliti previše o njima, moramo se koncentrirati na svoju igru i strukturu te kako da steknemo identitet. Želimo zadržati kompaktnost i timski duh."