POTOP SUBAŠIĆEVOG KLUBA: / PSG smjestio 'petardu' u mrežu Monaca i plasirao se u finale Kupa

Nogometaši PSG-a izborili su plasman u finale francuskog Kupa nakon što su u polufinalu na Parku prinčeva pobijedili Monaco 5-0.

26.4.2017.
23:03

Gosti su zaigrali bez svih glavnih igrača, dok je PSG nastupio u najjačem sastavu. PSG je poveo u 26. minuti golom Juliana Draxlera, nakon velike pogreške vratara Morgana de Sanctisa. Talijanskom vrataru, koji u Kupu brani umjesto našeg Danijela Subašića, lopta je ispala iz ruke nakon udarca Angela di Marije. Natrčao je Edinson Cavani i kratko je dodao do njemačkog reprezentativca kojem nije bilo teško zabiti u praznu mrežu.

U 32. minuti bilo je 2-0, a pogodak petom zabio je Cavani na asistenciju Di Marije. U nastavku susreta golove su zabili i Safwan Mbae (50-ag), Blaise Matuidi (52) i Marquinhos (90+2).

PSG je nedavno bio bolji od Monaca u finalu Liga kupa pobijedivši 4-1. Momčad iz Kneževine vodi u prvenstvu sa 80 bodova koliko ima i PSG, no Subašić i društvo imaju utakmicu manje.

PSG će u finalu igrati protiv , te se po drugi put u klupskoj povijesti, a prvi nakon 1957. godine, plasirao do finala.