Kakva drama! Prvak Europe zabio šest komada i ispao iz Lige prvaka!

Nogometaši Chelseaja, aktualni pobjednici Lige prvaka, neće ove sezone igrati niti u osmini finala tog natjecanja. Za kraj ih je pokopala Juventusova pobjeda u Donjecku od 1:0.

5.12.2012.
12:58

ŠAHTAR (4-2-3-1): Pyatov - Srna, Kucher, Rakitskiy, Rat - Stepanenko, Fernandinho - Teixeira, Mkhitaryan, Willian - Eduardo

JUVENTUS (3-5-2): Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Pogba, Asamoah - Giovinco, Vučinić

Strijelac: Kucher (56' ag.)

Izjednačena se utakmica igrala u Donjecku u kojoj su obje momčadi imale mnogo prilika za pogotke. Na kraju je realizirana samo ona u 56. minuti kada je Kucher poslao loptu u vlastitu mrežu.

Na startu je bolje šanse imao Juve, Giovinco je promašio vrata s petnaestak metara lošim udarcima, a ubrzo nakon toga nije sviran i očigledni penal za Juventus zbog igranja rukom Fernandinha.

Potom su se tresli okviri vratiju na obje strane, a posebno su se u drugom dijelu propuštale izgledne šanse. Recimo da su oba Hrvata u redovima Šahtara počela utakmicu u početnom sastavu. Darijo Srna odigrao je cijelu susret jako dobro, dok je Eduardo izašao već na poluvremenu.

Chelsea je ostvario prvu pobjedu pod vodstvom novog trenera Rafe Beniteza, ali je ta pobjeda vrlo malo značila u konačnici. Englezi su slavili s 6:1, a pogotke su postigli David Luiz, dva puta Torres, te Cahill, Mata i Oscar, dok je za goste zabio John.

SKUPINA EChelsea - Nordsjaelland 6:1 (David Luiz 38-11m, Torres 45, 56, Cahill 51, Mata 63, Oscar 71 / John 46) Shakhtar Donetsk - Juventus 0:1 (Kučer 56-ag)

1. Juventus 6 12:4 12 2. Šahtar 6 12:8 10 3. Chelsea 6 16:10 10 4. Nordsjalland 6 4:22 1

SKUPINA FBayern - BATE Borisov 4:1 (Gomez 22, Müller 54, Shaqiri 66, Alaba 83 / Filipenko 89) Lille - Valencia 0:1 (Jonas 36-11m)

1. Bayern München 6 15:7 13 2. Valencia 6 12:5 13 3. Bate Borisov 6 9:15 6 4. Lille 6 4:13 3