OKRŠAJ SUSJEDA NA LJESTVICI / Kriza u Turopolju i dalje traje, Lokosi nastavili pozitivan niz

Sa ova tri boda Lokomotiva se bodovno izjednačila s Goricom, ali je zbog bolje gol-razlike preuzela peto mjesto

28.1.2024.
17:10
PIXSELL

Gorica i Lokomotiva odmjerili su snage u nedjeljnom poslijepodnevnom terminu dvadesetog kola HNL-a. Obje momčadi već su odigrale prve službene utakmice u 2024. godini. Lokomotiva je senzacionalno srušila Dinamo na Maksimiru (0-3), dok je Gorica na domaćem terenu poražena od Rijeke s 2-3.

VRTOGLAVA CIFRA /

Poznato je kada će Klopp posljednji put voditi Liverpool: Za tu će utakmicu potrebno biti izdvojiti i do 25 tisuća funti

Lokosi su tako nakon velikog iznenađenja htjeli nastaviti u pozitivnom tonu, dok je Gorica tražila izlazak iz krize jer za pobjedu u HNL-u ne znaju još od kraja studenog.

Goste je u vodstvo već u 15. minuti doveo Robert Mudražija na asistenciju Marina Leovca. Na odgovor se nije dugo trebali čekati jer je u 19. minuti Štiglec uposlio Matavža koji je stvari vratio na početak.

Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 1-1, ali već na samom početku nevolja je snašla Turopoljce. Sagna je u 51. minuti nespretno sapleo Mudražiju u kaznenom prostoru, a najstrožu kaznu realizirao je Duje Čop i tako postao junakom Lokosa drugu utakmicu zaredom.

Sa ova tri boda Lokomotiva se bodovno izjednačila s Goricom, ali je zbog bolje gol-razlike preuzela peto, a Goricu spustila na šesto mjesto prvenstvene ljestvice.

Dvadeseto kolo HNL-a zaključit će Hajduk i Rijeka od 17.45 u jubilarnom 100. Jadranskom derbiju otkako je hrvatske samostalnosti.