JUVENTUS GRABI PREMA NASLOVU: / Higuainova dva gola za pobjedu, Mandžukić pogodio gredu

Nogometaši Juventusa slavili su u 24. kolu talijanske lige u gostima kod Cagliarija s 2-0 i povećali svoje vodstvo na ljestvici.

12.2.2017.
22:56

Juventus je na Sardiniji do pobjede odveo Gonzalo Higuain golovima u 37. i 48. minuti, a posao je Staroj dami bio dodatno olakšan nakon što je u 67. minuti isključen domaći igrač Nicolo Barella. Naš Mario Mandžukić je odigrao cijelu utakmicu za torinsku momčad i u 90. minuti pogodio gredu, dok je Marko Pjaca ostao na klupi.

MOGU I BEZ HRVATA: /

Nerazzurri skočili na četvrto mjesto, u Torinu palo čak osam golova

Izjednačen s Džekom

Od točno 10o utakmica u Seriji A koliko je momčad vodio Massimiliano Allegri, Juventus u čak 53 nije primio gol. Ovom se pobjedom vratio na sedam bodova prednosti pred drugoplasiranom Romom i devet pred Napolijem. Higuain se, pak, na prvom mjestu ljestvice strijelaca izjednačio s Rominim Edinom Džekom, obojica su zabila 18 pogodaka.

Ranije je Sampdoria pobijedila kod kuće Bolognu s 3-1, iako su gosti do 82. minute vodili s 1-0. Blerim Džemaili je pogodio u 18. minuti za Bolognu, a Sampdoriju su do čudesnog preokreta odveli golovi Luisa Muriela (82 - jedanaesterac), Patrika Schicka (83) i Ibrahima Mbaye (88 - autogol).