HALILOVIĆ NIJE POMOGAO: / Las Palmas upisao četvrti uzastopni ligaški poraz nakon katastrofalne pogreške golmana

Nogometaši Real Sociedada pobijedili su u susretu 24. kola španjolskog prvenstva na gostovanju Las Palmas 1-0, upisavši važnu pobjedu u borbi za plasman u Ligu prvaka.

24.2.2017.
22:57
AFP, DESIREE MARTIN

Pogodak odluke zabio je Xavier Prieto u 74. minuti nakon katastrofalne pogreške domaćeg vratara Javija Varasa. 'Jedinica' Las Palmasa je ispucala loptu ravno u noge Prietu kojem nije bilo teško zabiti s ruba kaznenog prostora u prazan gol.

Alen Halilović je za domaći sastav igrao posljednjih 12 minuta, dok Marko Livaja nije nastupio u četvrtom uzastopnom porazu momčadi zbog ozljede.

Real Sociedad je zadržao peto mjesto sa 44 boda, ali sada ima samo bod manje od Atletico Madrida na četvrtom mjestu, posljednjem koje osigurava kvalifikacije Lige prvaka.

Las Palmas drži 12. mjesto sa 28 bodova, 12 više od zone ispadanja.

Na vrhu ljestvice je Real Madrid sa 52 boda, dok je Barcelona druga s bodom manje, ali i utakmicom više. "Kraljevski klub" u nedjelju gostuje kod Villarrerala, dok Barcu očekuje derbi na Vicente Calderonu protiv Atletico Madrida.