GONZALO HIGUAIN UTIŠAO SAN SIRO: / Juventusu pobjeda u velikom talijanskom derbiju, Kalinić uzdrmao prečku

U velikom derbiju 11. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je kao gost svladao Milan s 2-0 (1-0).

28.10.2017.
20:13

Oba pogotka na utakmici postigao je Gonzalo Higuain iznimno preciznim udarcima s ruba kaznenog prostora, prvi u 23., a drugi u 63. minuti. Argentincu su to bili 100. i 101. pogodak u Seriji A.

Buffon nadmudrio Kalinića

Juventus se ovom pobjedom bodovno izjednačio s Napolijem na vrhu ljestvice, oba kluba imaju po 28 bodova, ali Napoli i utakmicu manje, dok je Milan osmi sa 16 bodova.

Hrvatski reprezentativni napadači Mario Mandžukić i Nikola Kalinić odigrali su po 90 minuta za Juventus, odnosno Milan, a Kalinić je propustio veliku priliku za izjednačenje na 1-1 u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Njegov pokušaj s pet metara Buffon je krajnjim naporom uspio odbiti u gredu.