Briljantni Vatreni odigrao utakmicu za pamćenje

Hrvatski nogometaš Nikica Jelavić bio je apsolutni subotnji junak Rangersa. U utakmici 14.

5.11.2011.
20:48

Nastavljena je time sjajna serija kluba u škotskom Premiershipu. Nakon četrnaest utakmica imaju dvanaest pobjeda i tek dva remija. Oba remija su, inače, ostvarili na domaćem travnjaku. No, ovaj put problema nije bilo, a za to se posve pobrinuo hrvatski centarfor.

U 19. minuti je zabio prvi gol, potom je u 63. minuti bio miran pri udarcu s bijele točke, dok je sve zgotovljeno pogotkom u 82. minuti za 3:1. Recimo da je na kraju utakmice pocrvenio domaći igrač Wylde, a Jelavić je ovim došao do prvog hat-tricka u sezoni, te jubilarnog desetog gola. Time je i prvi strijelac lige.

Gol manje je postigao njegov suigrač Naismith. Inače, veselo je bilo na ogledu Kilmarnocka i Invernessa. Postignuto je čak devet pogodaka, a gosti su odnijeli pobjedu 6:3.

cate-201101170366004 Rangers - Dundee United 3:1 (Jelavić 19, 63-11m, 82/ Daly 73)

Hibernian - Dunfermline 0:1

Kilmarnock - Inverness 3:6

Redoslijed: 1. Rangers 38 2. Motherwell 26 (-1) 3. Celtic 23 4. St. Johnstone 19 5. Hearts 18 (-1) ...