DINAMO IM OČITAO LEKCIJU / Belgijci raspalili po Genku: 'Bila je to noćna mora...'

Dinamo je pobijedio Genk na njegovom stadionu s uvjerljivih 3:0

1.10.2021.
8:35
Marko Prpic/PIXSELL

Zagrebački Dinamo u četvrtak je na gostovanju u Belgiji pobijedio Genk sa 3-0 osvojivši prve bodove u Europskoj ligi.

DEMONSTRACIJA MOĆI /

Modra rapsodija u Belgiji: Petković i Ivanušec potopili Genk i donijeli Dinamu prvu pobjedu u Europskoj ligi ove sezone

Nakon što je natjecanje u skupini otvorio domaćim porazom od West Hama (0-2), Dinamo je u drugom kolu pružio sjajnu predstavu ostvarivši uvjerljivu pobjedu protiv Genka koji je u prvoj utakmici srušio Rapid u Beču sa 1-0.

"Modri" su sjajno ušli u susret i poveli su već u 10 minuti golom Luke Ivanušeca. Bila je to brza kontra hrvatskog prvaka. Ademi je iznio loptu uposlivši Čopa koji je produžio do Oršića, a ovaj vratio Ivanušecu koji je iz blizine zabio za 1-0.

U posljednjim trenucima prvog dijela Dinamo je povećao prednost. Toma je u kaznenom prostoru udario Čopa, finski sudac je provjerio snimku sporne situacije pokazavši na bijelu točku. Bruno Petković je bio siguran za velikih 2-0 nakon prvog poluvremena.

Konačnih 3-0 Dinamo je postavio u 67. minuti, a ponovo je strijelac iz jedanaesterca bio Petković. Kazneni udarac je skrivio Munoz povukavši Oršića u gol prilici zaradivši pritom i crveni karton.

Oštre kritike

Mediji u Belgiji ostali su jako razočarani nakon pobjede Modrih i nakon utakmice kritizirali su slabu izvedbu nogometaša Genka.

"Mogla je to biti prekrasna večer u Europi za Genk, ali pretvorila se u noćnu moru. Lukava hrvatska ekipa 'prožvakala' je Genk s tri gola, a završili smo i s igračem manje", piše Voetbal24.

Voetbalkrant je također bio oštar, a posebno je izdvojio Genkovu igru u obrani:

"Bila je to bolna noć za Genk. U prvom poluvremenu su igrali su bolji nogomet, ali su primili dva gola. Defenzivno, to nije bilo dobro. U napadu su bili bolji, ali neefikasni."

Treći belgijski portal, Sporza, žali što Genk nije uspio nastaviti pozitivan niz u Europskoj ligi:

"Genk nije nastavio dobar početak u Europskoj ligi. U drugoj utakmici protiv Dinama je primio tri gola. Genk je htio nastaviti pobjednički niz na svom terenu, ali je taj plan otežan nakon samo deset minuta."