KAKVO POPODNE / Izostao je s Dalićevog popisa pa pogodio na velikoj Allianz Areni: Barcelona i Liverpool čudesno preokrenuli

U dvoboju 2. kola Bundeslige Bayern je u Muenchenu scladao Augsburg s 3-1, a gol za goste zabio je Dion Drena Beljo.

27.8.2023.
19:47

Tri nedjeljne utakmice 3. kola Premier lige završile su pobjedama gostujućih momčadi, a najteže je do nje došao Liverpool u Newcastelu, gdje je gubio 1-0 do 81. minute i igrao s igračem manje, ali je na kraju slavio s 2-1 zahvaljujući golovima Darwina Nuneza.

GRAĐANSKI HRVATI /

City se izvukao bez Guardiole: Kovačić i Gvardiol odigrali gotovo čitav susret zajedno

Newcastle je poveo u 25. minuti kad je Anthony Gordon iskoristio pogrešku braniča Trenta Alexander-Arnolda i svladao Alissona.

Tri minute poslije domaća momčad je došla do brojčane prednosti, jer je sudac John Brooks zbog prekršaja na Alexanderu Isaku pokazao izravan crveni karton Virgilu van Dijku.

Newcastle je pokušavao, ali nije uspio materijalizirati stečenu prednost. Kad su domaći propustili priliku udvostručiti prednost i osigurati pobjedu, Liverpool je s desetoricom na terenu došao do velikog preokreta.

U 81. minuti, četiri minute nakon što je ušao u igru, Darwin Nunez se u kontranapadu sjurio po desnom boku u kazneni prostor te snažnim i preciznim udarcem pogodio mrežu uz suprotnu vratnicu za 1-1. Urugvajac je po istom receptu u trećoj minuti sučevog dodatka poslao loptu u mrežu gotovo na isto mjesto za pobjedu Kloppove momčadi.

Beljo zabio na Allianz Areni

Beljo je ušao u igru u 66. minuti, a u 86. minuti je zabio za konačnih 1-3 na dodavanje Demirovića.

Mali bavarski derbi na Allianz Areni nije dobro počela za goste jer je branič Felix Udokhai u 32. minuti pogodio vlastitu mrežu, a Harry Kane je u 40. iz penala povećao na 2-0. Englez je u 69. minuti postigao svoj drugi pogodak na utakmici na dodavanje Daviesa za drugu pobjedu Bayerna.

Barcelona je protiv Villarreala slavila sa 4:3, nakon što je vodila 2:0, pa gubila 3:2.

Blaugrana je vodila 2-0 u 15. minuti nakon golova Gavija i Frenkieja de Jonga, ali su nogometaši Villarreala napravili veliki preokret.Prvo je smanjio Juan Foyth (26), a zatim i izjednačio Alexander Sorloth (40), da bi španjolska reprezentativna uzdanica Alex Baena u 50. minuti doveo "žutoj podmornici" vodstvo od 3-2.
Barca je izjednačila zahvaljujući Ferranu Torresu (68), koji je tek ušao u igru, prije nego što je Robert Lewandowski iz kontre u 71. minhuti donio svojoj momčadi tri boda.
Xavijevi momci zaostaju dva boda za Real Madridom, koji je vodeći s 9 bodova.

FNC 12 iz pulske Arene ekskluzivno ćete 2. rujna moći gledati na streaming platformi Voyo.