GRAĐANSKI HRVATI / City se izvukao bez Guardiole: Kovačić i Gvardiol odigrali gotovo čitav susret zajedno

Engleski i europski prvak Manchester City došao je i do treće pobjede na startu nove sezone Premier lige svladavši u Sheffieldu domaći United s 2-1 (0-0).

27.8.2023.
17:17

Momčad koju je umjesto Pepa Guardiole vodio njegov pomoćnik Juan Manuel Lillo imala je premoć, stvarala je prilike, ali je izostala uobičajena realizacija. Tako je Erling Haaland u 37. minuti propustio realizirati kazneni udarac pogodivši vratnicu. No, iskupio se u 63. minuti kad je na ubačaj Jacka Grealisha glavom poslao loptu u mrežu.

PRVI POZDRAV /

Luka Ivanušec lijepo dočekan na ikonskom De Kuipu: Navijači su ustali na noge i zapljeskali

Domaća momčad je izjednačila u 85. minuti, kad je pričuvni igrač Jayden Bogle s desne strane iz kaznenog prostora pogodio suprotan donji kut. No, samo tri minute poslije Rodri je snažnim i preciznim udarcem donio još jednu pobjedu aktualnom prvaku kojom se City izdvojio na vrhu ljestvice s maksimalnih devet bodova, dva više od West Hama, Tottenhama i Arsenala.

Joško Gvardiol i Mateo Kovačić bili su u početnoj postavi "Građana". Gvardiol je odigrao cijelu utakmicu na poziciji lijevog braniča, dok je Kovačiću bila namijenjena uloga defenzivnog veznog koju je igrao do 86. minute.

U nedjelju je do pobjede stigla i Aston Villa slavljem 3-1 na gostovanju kod Burnleyja. Dvostruki strijelac za Villu bio je Matty Cash (8, 20), a Moussa Diaby je u 61. minuti potvrdio pobjedu, nakon što je u 47. minuti Lyle Foster smanjio zaostatak domaće momčadi.

Aston Villa je sa šest bodova na šestoj poziciji, a Burnley je jedna od četiri momčadi koja još uvijek nije osvojila nijedan bod u novoj sezoni.

FNC 12 iz pulske Arene ekskluzivno ćete 2. rujna moći gledati na streaming platformi Voyo.