Austrijanci da su znali što im se sprema, vjerojatno bi sjeli na prvi avion i pobjegli: Pogledajte atomsku dominaciju i nogometni blitzkrieg

Bayern razvalio RB Salzburg. Robert Lewandowski upisao se u povijest. Golijada na Allianz Areni

9.3.2022.
8:18

Nogometaši Bayerna nisu jučer imali milosti na Allianz Areni. Bavarci su razvalili austrijski RB Salzburg sa 7-1 (4-0) u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka i tako se na uvjerljiv način plasirali među osam najboljih momčadi u elitnom europskom klupskom natjecanju s ukupnih 8-2 (1-1 u prvoj utakmici). Inače, čudesni poljski napadač Robert Lewandowski postigao je najraniji hat-trick u povijesti Lige prvaka. Samo 23 minute bile su mu potrebne za upisivanje u povijest...

ON KAO DA NIJE S OVOGA SVIJETA /

Čudesni Lewandowski zabio hat-trick u samo 10 minuta i 22 sekunde, pogledajte njegove majstorije

OVDJE pogledajte razmontiravanje Salzburga.

Također, sam pogled na konačnu statistiku dovoljno govori o dominaciji Bayern Munchena. Čak 71% je lopta bila u nogama Bavarcima, 29% Austrijancima. Osam udaraca išlo je u okvir gola RB Salzburga, 4 prvaka Austrije. Ukupno je Bayern imao 18 udaraca, 7 RB Salzburg.

Peta Lewandowskog za kraj

Bavarci su za samo 23 minute uspjeli doći do tri pogotka prednosti, a sva tri postigao je ponajbolji svjetski napadač Robert Lewandowski. U 12. i 21. minuti Lewandowski je realizirao kaznene udarce koje je sam izborio, a onda je u 23. minuti poentirao i iz igre nakon što je blokirao ispucavanje gostujućeg vratara Koehna. Na 4-0 povisio je Serge Gnabry u 31. minuti. Thomas Mueller je pogodio za 5-0 u 54. minuti, a utješni pogodak za goste postigao je 18-godišnji Danac Maurits Kjaergaard u 70. minuti.

U 84. minuti Mueller je svojim drugim pogotkom povećao prednost Bayerna na 6-1, a konačnih 7-1 postavio je dvostruki asistent Leroy Sane u 86. minuti, na dodavanje petom Roberta Lewandowskog