KAKVA NOĆ U LIGI PRVAKA / Inter slavio, ali Liverpool prolazi dalje: Broz se ozlijedio, a Bayern rasturio Salzburg na krilima nevjerojatnog Lewe

Večeras od 21 sat sastali su se Liverpool i Inter te Bayern i Red Bull Salzburg. Dalje prolaze Liverpool i Bayern

8.3.2022.
23:10

Kakva noć u Ligi prvaka! Inter je s igračem manje namučio Liverpool, dok je Bayern 'rastavio' Red Bull Salzburg na domaćem terenu. Inter je na kraju slavio s 1:0 na Anfieldu, ali dalje prolazi engleski predstavnik.

KRAJ PRIČE /

FIFA donijela odluku o utakmici Ukrajine i zadala konačan udarac Rusiji

Liverpool je sjajno krenuo u utakmicu te je praktički od početka dominirao terenom, iako je Inter lovio zaostatak od dva gola. Do prve prave prilike čekalo se nešto više od pola sata.

A onda je u 31. minuti Alexander-Arnold krasno ubacio iz jednog slobodnog udarca, Matip je probao glavom i lopta odsjeda na prečki Interova gola. Nakon toga su domaćini izveli korner, van Dijk je bio na lopti, ali je Škriniar fantastično blokirao u posljednji trenutak.

Okvir gola spašavao Inter

Inter se nikako nije snalazio u prvom dijelu i praktički je najozbiljnija prilika bila ona Calhanoglua iz slobodnog udarca. Dogodilo se to u 41. minuti, pozicija je bila više za ubačaj, ali je Turčin oštro pucao. Ipak, Alisson je bio spreman.

Na samom kraju prvog dijela, Alexander-Arnold je probao iz slobodnog udarca, ali je lopta prohujala pokraj Handanovičevih vratiju. Na predah se išlo bez pogodaka, a Liverpool je bio puno bolja momčad iako nisu zatresli mrežu.

U nastavku smo vidjeli puno bolji Inter, iako je Liverpool, točnije Salah, u još dva navrata tresao okvir gola. Samo sedam minuta nakon što je lopta krenula s centra, Thiago krasno upošljava Jotu, Handanovič intervenira i lopta se odbija do Salaha koji pogađa stativu.

Raketa Martineza i glupost Sancheza

Onda je uslijedilo nekoliko poluprilika Intera, a Perišić i Brozović su bili u začecima gotovo svake od njih. Nakon jedne sjajne lopte Broza, lopta dolazi do Martineza u 59. minuti, ali njegov pokušaj je okrznuo igrača Liverpoola te je otišla malo pokraj gola.

Samo tri minute kasnije isti igrač pogađa za vodstvo gostiju. Loptu je uzeo Perišić, ona je stigla do Sancheza koji gura Martineza u šansu, a ovaj fantastičnim udarcem u drugi kut pogađa za 1:0 Intera.

I nije se talijanski prvak dugo veselio, samo koju minuti kasnije Sanchez neoprezno starta na Fabinha i zarađuje crveni karton. Tu su nade Intera, samo minutu nakon gola, pale u vodu.

Liverpool je preuzeo inicijativu, imao loptu u nogama, ali nikako nisu mogli do pogotka. Salah je još jednom pogodio stativu, Inter je slavio s 1:0, ali Liverpool prolazi dalje u četvrtinu finala. Loše vijesti za Inzaghija i Dalića je ozljeda Brozovića, koji je igru napustio šepajući. Nadamo se da u pitanju nije nikakva teža ozljeda.

Nevjerojatni Lewandowski

U drugom susretu vidjeli smo demolaciju Salzburga. Bayern je slavio sa 7:1, a nevjerojatnu utakmicu odigrao je Robert Lewandowski koji je do 23. minute postigao hat-trick. Prva dva pogotka zabio je iz kaznenih udaraca.

Do poluvremena Bayern je vodio 4:0, Gnabry je zabio na asistenciju Comana. U drugom poluvremenu, sve po starom. Muller je dva put pogađao za Bayern, Kjaergaard je zabio utješni pogodak za Salzburg, a konačan rezultat je postavio Sane. Valja dodati kako je naš Luka Sučić ušao u igru u 46. minuti susreta.

Sutra od 21 sat igraju se susreti Manchester Cityja i Sportinga te Real Madrida i PSG-a. City je sve riješio u prvoj utakmici, kada je u Lisabonu slavio s 5:0, dok je drugi susret potpuno otvoren. PSG je pobijedio krasnim pogotkom Mbappea, ali samo s 1:0 te je Real još uvijek u igri za prolaz dalje.

Uživo: Osmina finala Lige prvaka

Bayern - Red Bull Salzburg (6:1)

(Lewandowski 12', 21', 23', Gnabry 31', Muller 54', 83', Sane 85' / Kjaergaard 70')

Liverpool - Inter (0:1)

(Martinez 62')

Sastavi:

Liverpool (4-3-3): Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson - Jones, Fabinho, Thiago - Salah, Jota, Mane

Inter (3-5-2): Handanovič - Škriniar, de Vrij, Bastoni - Dumfries, Vidal, Brozović, Calhanoglu, Perišić - Martinez, Sanchez

------------------------------

KRAJ! Inter se hrabro borio do samog kraja, na kraju i slavio prekrasnim pogotkom Martineza, ali Liverpool prolazi dalje! Bayern je pak demolirao Salzburg sa 7:1!

90'+ - Diaz je imao sjajnu šansu, ali je Vidal još bolje blokirao njegov pokušaj!

90' - Igrat će se još pet minuta

83' - Promjene kod obje momčadi, Vecino je zamijenio Calhanoglua, dok je Luis Diaz ušao umjesto Dioga Jote kod Liverpoola

79' - GOOOL! Sane je zabio za 7:1, hrabri Salzburg potpuno potopljen

78' - GOOOL! Na drugom susretu igrala se 83. minuta, Muller je pogodio za 6:1

76' - Kakva asistencija Manea, Salah krasno iz poluvoleja puca iz prve i ponovno pogađa stativu!

75' - Trostruka promjena kod Intera: Ušli su Correa, Darmian i Gagliardini, a igru napuštaju Martinez, Brozović i Dumfries. Brozović je igru napustio šepajući, nadamo se da nije u pitanju teža ozljeda

70' - Žuti karton za Manea koji je srušio Bastonija

70' - Liverpool sada strpljivo plete mrežu oko Interova gola

65' - GOOOL! Još jedan pogodak u Munchenu, Kjaergaard je zabio za Salzburg

65' - Henderson je ušao umjesto Thiaga, a Keita je zamijenio Jonesa kod Liverpoola

64' - Kakva glupost Sancheza! Samo koju minutu nakon vodećeg gola, ružno starta na Fabinha i to je crveni karton za Čileanca koji je već imao žuti karton!

62' - GOOOOL! Inter je proigrao u posljednjih nekoliko minuta i sada su postigli pogodak! Perišić je uzeo jednu loptu, na kraju je Sanchez dodao Martinezu, a ovaj prekrasnim golom 'buši' Alissona i to je 1:0 za Inter!

Prekrasan pogodak Martineza pogledajte OVDJE!

59' - Brozović je sada poslao fantastičnu loptu prema Sanchezu, koji ju preskače i ona odlazi do Martineza. Argentinac je ciljao, lopta je okrznula nekog od igrača Liverpoola i otišla pokraj gola. Možda i najbolja prilika Intera večeras

59' - Perišić se sjurio po lijevoj strani, ubacio prema Martinezu, ali je njegov pokušaj blokiran

52' - Ponovno je okvir gola spasio Inter! Thiago je krasno uposlio Jotu, Handanovič je intervenirao, ali se lopta odbila do Salaha koji trese stativu

48' - GOOOL! Na susretu Bayerna i Red Bulla igrala se 54. minuta kada je Muller pogodio za 5:0

Pogodak Mullera pogledajte OVDJE!

48' - Calhanoglu je krasno ubacio iz slobodno udarca, ali je Alexis bio u zaleđu

47' - Žuti karton za Robertsona, dva igrača sa žutim kartonima kod obje momčadi

46' - Promjena kod Intera, ušao je D'Ambrosio, a igru je napustio de Vrij

46' - Počeo je drugi dio susreta, pred Interom je težak posao

Kraj prvog dijela, Liverpool je bio bolja momčad te je imao dvije ozbiljnije prilike. Inter za sada bez prave šanse, najbliži je bio Calhanoglu iz slobodnog udarca, idemo na predah bez pogodaka

45'+ - Alexander-Arnold je gađao iz slobodnog udarca, lopta je prohujala pokraj gola

45'+ - Požutio je sada i Vidal

45'+ - Sanchez je ružno startao na Thiaga, žuti za Čileanca

45' - Igrat će se još pet minuta

41' - Calhanoglu je oštro izveo slobodnjak, bilo je to nešto između udarca i ubačaja, ali Allison je spreman i dobro brani

41' - Jota je sad srušio Škriniara i zaradio žuti karton, Inter će imati slobodni udarac iz dobre situacije za ubačaj

40' - Još se uvijek čeka na prvu pravu priliku Intera

32' - Škriniar je spasio Inter! Van Dijk je gađao glavom nakon kornera, ali se Slovak sjajno baca pred udarac i izbacuje u korner

31' - Evo i prve velike prilike na susretu, Alexander-Arnold je krasno ubacio iz slobodnog udarca, Matip pogađa gredu krasnim udarcem glavom

31' - GOOOL! Bayern potpuno demolirao Red Bull! Gnabry je precizan nakon asistencije Comana, 4:0 za domaćina

25' - Dok je u Munchenu palo već tri pogotka, na Anfieldu za sada bez pravih prilika

23' - GOOOL! Hat-trick Lewandowskog u svega desetak minuta, kakva igračina, Bayern vodi 3:0

Gol za hat-trick Poljaka pogledajte OVDJE!

21' - GOOOL! Ponovno kazneni udarac za Bayern i ponovno je precizan Lewandowski, Bayern vodi 2:0

Drugi pogodak Lewe pogledajte OVDJE!

16' - Probao je van Dijk nakon kornera, ali lagan posao za Handanoviča

12' - GOOOL! Robert Lewandowski je precizan s bijele točke i Bayern vodi 1:0

Pogodak Lewandowskog pogledajte OVDJE!

7' - Dumfries je upisao prvi udarac na utakmici, ali s lakoćom brani Alisson

5' - Prošlo je prvih pet minute susreta, Liverpool visoko pritišće Interove igrače, za sada bez prilika

1' - Počeo je susret na Anfieldu!