SVJETSKI PRVACI U KAOSU / Deschamps sat vremena pokušavao zamijeniti ozlijeđenog igrača

'Ali ti više nećeš igrati!', navodno mu je vikao Deschamps s klupe

30.6.2021.
11:18

Francuska nogometna reprezentacija, aktualni svjetski prvaci, natjecanje na ovogodišnjem Europskom prvenstvu završili su već u osmini finala, nakon što su poslije penala izgubili od Švicarske (8-7 (1-0, 3-3, 3-3)).

SENZACIJA NA EURU /

Francuska je ispala, Švicarska ih izbacila nakon trilera, Mbappe promašio ključni penal

Švicarska je povela golom Seferovića u 15. minuti, preokret je kreirao Benzema s dva pogotka u razmaku od dvije minute, u 57. i 59. minuti. Prednost Francuske povećao je Pogba u 75. minuti, no Seferović svojim drugim golom u 81. minuti te Gavranović u 90. minuti odveli su dvoboj u dodatnih pola sata.

U produžetku se rezultat nije mijenjao pa se pristupilo izvođenju 11-eraca prilikom kojega se u "tragičara" prometnuo Mbappe kojemu je u posljednjoj petoj seriji švicarski vratar Sommer obranio udarac.

Deschamps bez autoriteta

Francuski list L'Equipe u srijedu je objavio da je jedan od razloga za ovakvo iznenađujuće ispadanje kaos u francuskoj reprezentaciji i nepoštivanje izbornika Didiera Deschampsa.

L'Equipe piše da je veznjak "Tricolora"  Kingsley Coman, koji je u igru ušao pod poluvremenom i ubrzo nakon toga se ozlijedio, čak oko sat vremena odbijao izaći iz igre.

Deschamps je navodno vikao "Ali Kingsley, ti nećeš više igrati!", no 25-godišnji ofenzivac ostao je u igri sve do 111. minute.

Kingsley Coman

Francuzi pišu da je Coman iz dva razloga odbijao Deschampsovu zapovijed -zato jer ne želi da ga se smatra igračem koji je neprestano ozlijeđen i zato jer je bio ljut što je u prvoj postavi za utakmicu sa Švicarcima bio Corentin Tolisso, a ne on.