SENZACIJA NA EURU / Francuska je ispala, Švicarska ih izbacila nakon trilera, Mbappe promašio ključni penal

Svjetski prvaci ispali su nakon izvođenja jedanaesteraca nakon što je utakmica završila 3:3

28.6.2021.
22:25

Reprezentacija Švicarske priredila je veliko iznenađenje plasiravši se u četvrtfinale EP-a nakon što je u susretu osmine finala u Bukureštu boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedila Francusku sa 5:4.

Utakmica je nakon 120 minuta završila 3:3. Golove za Francusku zabili su Karim Benzema (57', 59') i Paul Pogba (75'), dok su strijelci za Švicarsku bili Haris Seferović (15', 81') i Mario Gavranović (90').

Promašili penal za veliko vodstvo

Švicarska je pri vodstvu 1:0 imala jedanaesterac, no Rodriguez ga nije iskoristio. Prilikom izvođenja jedanaesteraca odluka je pala u petoj seriji. Mehmedi je zabio, a Sommer obranio udarac Mbappeu.

Prije toga za Švicarsku su zabili Gavranović, Schar, Akanji i Vargas, a za Francusku Pogba, Giroud, Thuram i Kimpembe.

REGIJA BRUJI O PORAZU VATRENIH /

'Hrvati u suzama! Svjetski viceprvak ispao poslije najluđe utakmice na EURU, a možda i u povijesti prvenstava Europe!'

Švicarska je povela u 15. minuti golom Harisa Seferovića. Steven Zuber je ubacio s lijeve strane, a napadač Benfice zabio glavom za 1-0. Nastavak prvog dijela protekao je u dominaciji "Tricolora", no do konca poluvremena rezultat se više nije mijenjao.

U 52. minuti Švicarska je imala sjajnu priliku za povećanje vodstva, no Ricardo Rodriguez nije iskoristio kazneni udarac. Njegov udarac sjajno je zaustavio Hugo Lloris. Jedanaesterac je izborio Zuber kojeg je Pavar oborio, a argentinski  sudac Fernando Rapallini nakon asistencije VAR-a pokazao na bijelu točku.

Šok na šok

Umjesto vodstva 2:0, Švicarska je u razmaku od svega dvije minute primila dva gola, a oba je zabio Karim Benzema. U 57. minuti je zabio za 1:1 na asistenciju Kyliana Mbappea, a dvije minute kasnije napadač Real Madrida je doveo svjetske prvake u vodstvo na dodavanje Antoinea Griezmanna.

U 75. minuti je Pogba fantastičnim udarcem s više od 20 metara pogodio za 3:1, nadu Švicarcima vratio je Seferović smanjivši na 3:2 u 81. minuti, a na 3:3 je izjednačio napadač zagrebačkog Dinama Mario Gavranović udarcem s ruba kaznenog prostora u 90. minuti.

Kako u dodatnih pola sata nije bilo golova, pitanje pobjednika je razriješeno udarcima s bijele točke. Švicarska će u četvrtfinalu, 2. srpnja u St Peterburgu igrati protiv Španjolske koja je u "ludoj" utakmici nakon produžetka pobijedila Hrvatsku sa 5:3.

Francuska - Švicarska 3:3 (4-5 pen.)

4-5 Gotovo je! Promašio je Mbappe Francuska je ispala sa Eura.

4-5 Mehmedi sigurno zabija za Švicarsku.

4-4 Kipembe šalje loptu u mrežu.

3-4 Vargas je također pogodio. Bio je Lloris blizu te lopte. imao ju je, ali ipak je ušla.

3-3 Zabija Thuram svom suigraču iz kluba Sommeru.

2-3 Zabija i Akanji. Zasad su pucači stopostotni.

2-2 Giroud zabija za novo poravnanje Francuza.

1-2 Schar zabija za novo vodstvo.

1-1 Poravnava Paul Pogba. Bio je ovo neobranjiv udarac.

0-1 Zabija Mario Gavranović za vodstvo Švicaraca.

Gotovi su produžeci, još uvijek nema pobjednika, a slijede nam penali.

120' Giroud puca, ali opet brani Sommer!

111' Mbappe u velikoj šansi, ali prolazi to pored gola. Kao da nije imao snage za završnicu.

110' Pao je tempo utakmice, ali to je razumljivo. Sve se više čini da idemo prema izvođenju kaznenih udaraca.

105' Krenuo je drugi produžetak.

Kraj prvog produžetka.

95' Velika prilika za Francusku! Pavard je bio u šansi, dobro je pucao, ali Sommer je opet na pravom mjestu. Sjajna obrana švicarskog vratara.

94' Treća zamjena u frnacuskoj momčadi. Ušao je Giroud umjesto Benzeme.

91' Krenuli smo u prvi produžetak.

Na samom kraju regularnog dijela Koman je iz voleja pogodio gredu. Šokantna utakmica sa šest golova nastavlja se u produžecima.

90' GOOOOOOOL! Kakva utakmica, ljudi moji! Gavranović je ušao s klupe i na samom kraju utakmice donio poravnanje sjajnim pogotkom s ruba kaznenog prostora. Idemo vjerojatno u produžetke.

85' Lopta je u mreži, Gavranović je bio tu, ali ništa od toga. Oglasio se sudac i poništen je pogodak zbog zaleđa.

81' Nije još gotovo. Seferović smanjuje na 3:2. Bio je to ubačaj s desne strane, a Seferović je glavom pogodio za smanjenje vodstva Francuza.

75' Zabija Pogba za 3:1. Pogodio je maestralno, genijalno Pogba s oko 25 metara. Nema više paučine u kutu mreže Yanna Sommera.

72' Dvostruka promjena kod Švicaraca. Izašli su Shaqiri i Widmer, a ušli su Mbabu i Gavranović.

68' Paul Pogba poslao je jednu odličnu loptu prema Mbappeu, čekao je Mbappe spreman kao puška, ali Somme

67' Nemaju Švicarci više što čekati. Mario Gavranović sprema se za ulazak.

62' Nije dosta Rodriguezu što je taj penal promašio, već je sad i dobio žuti karton. Zna se koga će sutra Švicarci prozivati ako ovu utakmicu izgube.

60' Uistinu nevjerojatnu utakmicu gledamo u Bukureštu. Švicarska je u prvom poluvremenu povela 1:0, a imali su i jedanaestrac za povišenje vodstva. Ricardo Rodriguez je promašio penal u 55. minuti, a onda je uslijedio ogroman preokret. Karim Benzema je u samo tri minute, od 57. do 59. minute zabio dva pogotka i tako Francuze doveo u vodstvo.