NIJE SE MOGAO SUZDRŽATI / Lovren uperio prstom u suigrača: 'Dao mi je kratku loptu pa me uvalio u problem'

Hrvatska je za osminu finala ostala bez važnog igrača

22.6.2021.
23:57

Hrvatska nogometna reprezentacija plasirala se u osminu finala EURA kao drugoplasirana momčad skupine D zahvaljujući 3-1 (1-1) pobjedi protiv Škotske u Glasgowu u susretu 3. kola.

DALIĆ OTKRIO KAKO SU RAZBILI ŠKOTE /

Izbornik je na poluvremenu povukao ključan potez: 'Imali smo problem nakon prvog gola, ali...'

Hrvatska je povela golom Vlašića (17), poravnao je McGregor (42), da bi u drugom poluvremenu "senatori" Modrić (62) i Perišić (77) osigurali pobjedu Hrvatskoj koja ju je odvela u osminu finala.

No, nažalost, u susretu sa Škotima, Hrvati su izašli u sastavu s trojicom igrača koji imaju po jedan žuti karton, a to su Mateo Kovačić, Marcelo Brozović i Dejan Lovren. Opet, nažalost, bez jednog od njih će morati igrati ako prođu u osminu finala, a riječ je o lideru obrane Dejanu Lovrenu.

Lovren je u 26. minuti sasvim nepotrebno napravio pregrub prekršaj i sudac ga je sankcionirao žutim kartonom, a to znači da ga neće biti u prvoj utakmici nokaut-faze. No, ako Hrvatska prođe na njegovoj poziciji Zlatko Dalić ima Duju Ćaleta-Cara.

"Nije bila neka atmosfera prije ove utakmice. Skupili smo snage, skupili smo glave, odradili smo nekoliko razgovora između nas i kliknuli smo. Ova pobjeda je velika i važna za samopouzdanje. Svaki trenutak je za nas bitan. Kad smo znali da su nas svi otpisali. Komentari nisu bili pozitivni, ali poruka je da nas ne opisujete kad je najbitnije", rekao je Lovren za HRT pa se osvrnuo na karton i malo našalio na račun suigrača.

"Jura je odradio sjajnu utakmicu osim što mi je malo dao kratku loptu pa me uvalio u problem s kartonima, ali opraštam mu. Nikola također, zasluženo je zabio i sjajno odigrao."