DANSKA ZA POVIJEST / Danska za povijest

Danci briljirali i u Amsterdamu

26.6.2021.
22:07

Danska nogometna reprezentacija prvi je četvrtfinalist ovogodišnjeg EURA, u subotu u susretu osmine finala igranom u Amsterdamu Danska je svladala Wales sa 4-0 (1-0). Strijelac prva dva pogotka bio je Kasper Dolberg u 27. i 48. minuti, da bi Joakim Maehle u 88. i Martin Braithwaite u šestoj minuti nadoknade (90+6) postavili konačni rezultat.

JESTE LI VIDJELI KAKO SU MAJSTORI LUDO ODIGRALI? /

'Pokazali su da su ozbiljna momčad. Hrvatska? Nadam se da će kod nas doći do samosvijesti i optimizma'

Utakmica s malo prilika

Bila je to utakmica s malo prilika, ali Danci su od početka do kraja kontrolirali susret i potpuno su neutralizirali velški napad. Velšani su izgledali nemoćno i bez ideja.  Junak danske pobjede u Amsterdamu bio je igrač koji je u tri utakmice u skupini dobio tek pola sata. No, izbornik je umjesto ozlijeđenog Yussufa Poulsena u igru od prve minute odlučio ubaciti upravo Dolberga, koji mu se odužio s dva gola.

Za pamćenje

Ilija Lončarević: 'Danska je definitivno pokazala da su ozbiljna momčad'

Danska nogometna reprezentacija tako je postala prva reprezentacija u povijesti europskih prvenstava koja je na dvije utakmice zaredom zabila barem četiri gola. Prije pet dana je pred svojim navijačima u Kopenhagenu pobijedila Rusiju 4:1. Današnja je pobjeda druga najveća u nokaut-fazi Europskog prvenstva nakon trijumfa Nizozemske protiv SR Jugoslavije 2000. godine 6:1.

"Danska je definitivno pokazala da su ozbiljna momčad, da nije za zafrkanciju. Bez obzira što nemaju nekakva bombastična imena u svom sastavu, oni su jako ozbiljna momčad. Tvrda, odgovorna, disciplinirana ekipa, imaju igrače koji igraju europskim klubovima, na sve strane. Nikako ih se ne može podcijeniti za bilo što dalje", kazao nam je nakon utakmice Walesa i Danske trener Intera iz Zaprešića Ilija Lončarević, naš stalni komentator nogometnih zbivanja. Što je još kazao pročitajte - OVDJE.

Najnovije informacije iz Rovinja možete doznati u priloženoj RTL-ovoj reportaži Marka Vargeka, koji prati Vatrene.