Remi Albanije i Hrvatske sjajna je vijest za preostale 22 reprezentacije na Euru

19.6.2024.
18:28
Luka stanzl/PIXSELL

Hrvatska i Albanija su 2.kolu skupine B Europskog prvenstva u Hamburgu odigrali 2-2.

SVE JE MOGUĆE /

Kalkulacije: Hrvatskoj možda ni pobjeda protiv Italije neće biti dovoljna za osminu finala

Albanci su poveli pogotkom Qazima Lacija u 11. minuti nakon ubačaja Jasira Asanija, a izjednačio je Andrej Kramarić u 74. minuti na dodavanje Ante Budimira. Samo dvije minute kasnije nakon akcije Budimira i Luke Sučića albanski branič Klaus Gjasula je postigao autogol. U 95. minuti Gjasula postiže gol za izjednjačenje.

Španjolska i Italija su na vrhu s tri boda, ali tek trebaju odigrati međusobnu utakmicu drugog kola, a ona je na rasporedu u četvrtak od 21 sat. Hrvatska i Albanija imaju po bod.

U posljednjem kolu Vatreni igraju protiv Azzurra, a Furija protiv Albanije.

Football Meets Data, platforma za statistike, ističe kako remi Hrvata i Albanaca znatno povećava doslovno šanse sve prestale 22 reprezentacija za plasman u osminu finala.

Naime, skupina B sada je daleko najveći kandidat u kojoj će biti jedna od dvije najlošije trećeplasirane momčadi.