Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
velike štete /

'To je događaj bez presedana': Havaje pogodila snažna oluja, otočje prekrio snijeg

Prema prognozama snijeg se očekuje i u nekim drugim dijelovima otočja, a zbog jakog vjetra zatvorene su pojedine ceste

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Snažna zimska oluja prešla je preko Havaja te pogodila pacifičko otočje razornim vjetrovima, velikim valovima te snijegom. Oluja je Havaje zahvatila još u petak, a mnogi prognostičari kažu kako se radi o događaju bez presedana. 

Oluja je oštetila krovove kuća te napravila štetu i na dalekovodima zbog čega je u pojedinim dijelovima Havaja došlo do nestanka struje, a kako javlja CNN, snijeg je pao u Mauiju. Prema prognozama snijeg se očekuje i u nekim drugim dijelovima otočja, a zbog jakog vjetra zatvorene su pojedine ceste.

Najjači udar vjetra abilježen je na najvišem vrhu Havaja, ugaslom vulkanu Mauna Kei, gdje je u nedjelju popodne izmjeren nalet vjetra od 307 km na sat.

"Možda po prvi put u povijesti snijeg je pao u nacionalnom parku Polipoli. Nikada u povijesti snijeg nije pao na ovako niskoj nadmorskoj visini", kazali su djelatnici Odjela za zemljište i prirodne resurse.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike