Vučić stao pred novinare pa ispalio: 'Jedva čekam ići u zatvor, neka dođe FBI'
'Vi nam recite koga da pozovemo od ozbiljnih službi - nema problema', rekao je Vučić
Srbijanski predsjednik Aleksandar Vučić pozvao je u ponedjeljak američki Savezni istražni ured (FBI) i sve europske sigurnosne službe da dođu i ispitaju je li na studentskom prosvjedu u Beogradu prošle godine korišten zvučni top, prenosi Nova.rs.
Vučić je još jednom ponovio kako su tvrdnje o upotrebi zvučnog topa obična laž i kazao kako je šef ruske Savezne sigurnosne službe (FSB) "već stavio svoj potpis da toga nije bilo".
"Vi nam recite koga da pozovemo od ozbiljnih službi - nema problema. Tko god dođe, reći će vam da ga nije bilo. I ne možete izmisliti da je to bilo korišteno kada nije", poručio je Vučić novinarima.
'Zato sipaju mržnju'
Ponovio je i kako njegovi politički protivnici znaju da zvučni top nije upotrijebljen na prosvjedu 15. ožujka prošle godine. "To što pričaju o tome da će nas uhititi samo znači da nemaju plan i ideju. Jedva čekam ići u zatvor zbog toga jer je to najobičnija laž i svi ljudi iz sigurnosnog sektora znaju da se to nije dogodilo", istaknuo je predsjednik Srbije.
Naveo je i kako ga protivnici napadaju jer mu ne mogu reći da nije napravio puno stvari na području ekonomije, infrastrukture, stadiona, kazališta i medicinskih ustanova. "I zato sipaju mržnju preko svojih platformi, gdje ih pojačavaju i umnožavaju, a onda dio ljudi misli da je istina", tvrdi Vučić.