ĐAVOLJA POSLA / Čak 36 učenika završilo u bolnici nakon igre s ouija pločom, upozoravamo da su prizori uznemirujući

Image
Foto: Shutterstock

Žrtve su navodno liječnicima prijavile privremenu sljepoću, nesvjesticu i strahovit osjećaj tjeskobe

18.7.2023.
12:24
Shutterstock
VOYO logo

Čak 36 učenika obrazovnog centra "San Francisco de Asís" iz kolumbijske općine Timbiqui prebačeno je u bolnicu nakon što je, čini se, igra s takozvanom ouija pločom izazvala masovnu histeriju, prenio je prije desetak dana portal Semana.

Većina učenika u međuvremenu se oporavila, a ravnatelj škole Emilio Baltán Balanta prepričao je novinarima gotovo nevjerojatan podatak da se "mahnitost" praktički širila pomoću dodira.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

"Jedna od djevojčica počela se otimati, pa su dječaci pritrčali i zgrabili je kako bi se prestala udarati. Zatim se pojavila njezina kolegica s istim simptomima te ih je počela prenositi na drugu djecu", kazao je.

Dio tih prizora zabilježen je mobitelima, a Balanta je u nastavku kazao kako su u pitanju bila djeca svih uzrasta i kako za kaos koji je izbio nema objašnjenja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Mlade žrtve navodno su liječnicima prijavile privremenu sljepoću, nesvjesticu i strahovit osjećaj tjeskobe.

Image
JEDANOM KADA SRCE STANE /

Žena koja je tri minute bila mrtva otkrila što ju je uvjerilo da postoji život nakon smrti

Image
JEDANOM KADA SRCE STANE /

Žena koja je tri minute bila mrtva otkrila što ju je uvjerilo da postoji život nakon smrti

Podsjetimo, sličan slučaj u Kolumbiji je zabilježen i početkom ožujka. Tada je najmanje 28 učenica škole "Instituto Educativo" iz Galerasa hospitalizirano nakon što je netko organizirao prizivanje duhova pomoću ouija ploče.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Djevojčice su u bolnicu prebačene uz znakove napadaja panike, a neke i bez svijesti.

Podsjetimo, ouija ploču spiritualisti smatraju komunikacijskim sredstvom s mrtvima, a modernu verziju ploče javnosti je predstavio Elijah Bond 1. srpnja 1890. godine.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Isprva se smatrala nevinom salonskom igrom nepovezanom s okultizmom, ali se ta predodžba promijenila nakon što je američki spiritualist Pearl Curran popularizirao njezinu upotrebu kao alat za proricanje tijekom Prvog svjetskog rata.

Naravno, znanstvena zajednica je od prvog dana odbacivala svaku mogućnost da ploča ima posebne moći, odnosno ikakvu svrhu u kontekstu komunikacije s mrtvima, međutim vjerske zajednice i danas je smatraju sotonističkom praksom, pa čak i tvrde da može dovesti do opsjednuća demonima.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
TOMA
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo