ZUBČIĆ POKORIO KONKURENCIJU U SANTA CATERINI: / 'Čudesan osjećaj. Nadam se da ću nastaviti kao i prošle sezone. Cilj mi je uvijek biti na vrhu'

Prvu vožnju završio na šestom mjestu, a fantastična druga vožnja osigurala mu je drugu pobjedu u Svjetskom kupu u karijeri

5.12.2020.
14:34

Hrvatski skijaš FilipZubčić pobijedio je u veleslalomu kojeg su skijaši u subotu vozili u Santa Caterini u Italiji s vremenom 2:15.06 i 12 stotinki prednosti ispred drugoplasiranog Slovenca Žana Kranjeca.

FANTASTIČNI ZUBČIĆ STIGAO DO VELIČANSTVENE POBJEDE U ITALIJI: /

Najbolji hrvatski skijaš izjednačio rezultat karijere

Ovo je Zubčićev najbolji rezultat ove sezone i druga pobjeda u Svjetskom kupu. Prošle je sezone pobijedio u veleslalomu u Naebi u Japanu, a osim toga stigao je i do dva druga mjesta.

(fromL) Second placed Slovenia's Zan Kranjec, winner Croatia's Filippo Zubcic and third-placed Switzerland's Marco Odermatt pose after the men's giant slalom event of the FIS Alpine Ski World Cup, in Santa Caterina di Valfurva, northern Italy, on December 5, 2020.,Image: 573830360, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no

"Čudesan osjećaj. Prošla sezona je bila najbolja u mom životu i nadao sam se da ću nastaviti u tom smjeru. Uspio sam, pobijedio sam ovdje. Staza je bila jako teška, snijeg je jako padao. Imam puno snage, pa kad su uvjeti lošiji, ja i dalje mogu skijati po svom. Vrijeme je prekrasno. Moj cilj je uvijek biti na vrhu, pokušat ću svaku utrku skijati kao ovu i boriti se za postolje na svakoj utrci", poručio je Zubčić poslije utrke.